Lufthansa otrzyma pomoc od Niemiec w wysokości 10 miliardów euro – informuje w czwartej Agencja Prasowa Reuters. Niemiecki przewoźnik lotniczy dostanie pieniądze w przyszłym tygodniu.

Jak poinformowała Agencja Prasowa Reuters, niemiecki przewoźnik lotniczy Lufthansa dostanie od państwa 10 miliardów euro pomocy w związku z pandemią koronawirusa. Po wprowadzeniu obostrzeń w Niemczech, flota pasażerska przewoźnika została uziemiona. Pomoc zostanie udzielona przez niemiecki fundusz stabilizacyjny, pierwszym krokiem będzie udzielenie niskooprocentowanych pożyczek.

Zobacz też: Władze USA wesprą finansowo przewoźników lotniczych

Lufthansa prowadzi negocjacje także z rządami innych krajów, w których zapewnia znaczną część usług. W związku z pandemią przewoźnik odnotował ponad miliard euro straty.

W zeszłym tygodniu dyrektor Carsten Spohr informował, że jego linie lotnicze poszukują pomocy w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i w Belgii. Według przekazywanych raportów Lufthansa ma tracić milion euro na godzinę, co oznaczałoby, że jej oszczędności (szacowane na 4 miliardy euro) wkrótce zostaną wyczerpane.

Zobacz też: Niemieckie media: Francja chce nałożenia sankcji na Polskę i Węgry

Szwajcaria, Austria i Belgia mają naciskać na rozbudowę baz w ich krajach jeśli zdecydują się na udzielenie pomocy niemieckiej firmie.

Jak przekazywaliśmy na naszym portalu, Kanclerz Niemiec Angela Merkel odbyła rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Przywódcy dwóch państw rozmawiali na temat walki z pandemią SARS COVID-19.

W rozmowie telefonicznej przywódców Niemiec i Rosji informuje rosyjska, państwowa agencja RIA Nowosti. W czasie rozmowy została “podkreślona ważność ścisłej koordynacji międzynarodowych wysiłków na danym kierunku przy aktywnym udziale Światowej Organizacji Zdrowia” – podała służba prasowa Kremla.

Przywódcy uzgodnili, że ministerstwa zdrowia Niemiec i Rosji ustanowią bezpośrednie kontakty i będą wymieniać się informacjami na temat rozwoju pandemii nowego koronawirusa w tych państwach i metod walki z jego rozprzestrzenianiem się.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply