Francuskie władze mają być oburzone postawą rządu w Polsce i na Węgrzech – donoszą media w Niemczech. Viktor Orban i Jarosław Kaczyński mają wykorzystywać pandemię do walki politycznej w swoich krajach.

Niemieckie portale informacyjne przekazały w środę, że rząd Francji jest oburzony „ograniczaniem podstawowych praw” w Polsce i na Węgrzech. Frankfurter Allgemeine Zeitung informował, że Yves Le Drian, francuski minister spraw zagranicznych nie wyklucza nałożenia na oba kraje sankcji. „Kwestia ta zostanie poruszona w odpowiednim czasie” – przekazywał.

FAZ powołując się na swoje „wewnętrzne źródła” przekonywał, że Francja będzie chciała forsować ukaranie Polski i Węgier podczas negocjacji nad nowym budżetem Unii Europejskiej.

Sposób w jaki Węgry i Polska zarządzają kryzysem związanym z pandemią koronawirusa ma źle wypłynąć na ocieplanie relacji, których podjął się prezydent Macron.

Zobacz też: „Wprost”: Jarosław Kaczyński zagroził Sasinowi dymisją, jeżeli nie uda mu się przeprowadzić wyborów

„Parada wojskowa z okazji 14 lipca w Paryżu, z udziałem polskich żołnierzy, nie może odbyć się zgodnie z pierwotnym planem. Nie jest jasne, czy pomimo to Macron spróbuje zorganizować spotkanie Trójkąta Weimarskiego z kanclerz Angelą Merkel i polskim prezydentem. We francuskim rządzie przeważa rozczarowanie. Irytację wywołało to, że bezpośrednio po wizycie Macrona w Warszawie w lutym prezydent Andrzej Duda podpisał sporną ustawę umożliwiającą karanie krytycznych wobec rządu sędziów” – przekazywał niemiecki dziennik.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rząd francuski ma być oburzony postępowaniem premiera Węgier, który w związku z zagrożeniem wprowadził ustawę dającą mu możliwość rządzenia bezposrednio przy pomocy dekretetów.

Zobacz też: Orbán będzie rządził dekretami

Niemieccy dziennikarze zwracają jednak uwagę, że we francuskim prawie również jest dopuszczona możliwość rządzenia w ten sposób.

Kresy.pl/DW.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz