W sondażu IBRiS dla Radia Zet, PO, Nowoczesna i PSL, występujące jako Zjednoczona Opozycja, pokonują PiS.

Choć w wariancie, gdzie partie opozycyjne indywidualnie wystawiają swoje partyjne listy, PiS wygrywa z wynikiem 38,4 proc., to już w wariancie „zjednoczeniowym”, występujac jako jeden blok, opozycja wygrywa z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego z wynikiem 36,8 proc. W tym drugim wariancie, PiS przegrywa z wynikiem 35,1 proc. poparcia.

W wariancie „indywidualnym”, na PiS w sondażu IBRiS-u zagłosowałoby 38,4 proc. badanych, na Platformę Obywatelską – 20,5 proc., a na Kukiz’15 – 9,7 proc. Czwarte miejsce w sondażu zajęła Nowoczesna z poparciem 8,4 proc., a Polskie Stronnictwo Ludowe może liczyć 5,9 proc. poparcia. W Sejmie znalazłby się również Sojusz Lewicy Demokratycznej (5,1 proc.). Poza Sejmem znalazłyby się partie Razem (3 proc. poparcia) i Wolność (1,5 proc.).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Chęć wzięcia udziału w wyborach wyraziło 58 proc. dorosłych Polaków. Odpowiedź nie wiem/trudno powiedzieć wybrało 7,4 proc. badanych.

Kresy.pl / Rzeczpospolita / Radio Zet
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz