Ukraińska armia prezentuje Saurona [+FOTO]

Ukraińskie wojsko zaprezentowało swój najnowszy systemu detekcji i monitorowania dronów o nazwie Sauron.

Nowy bezzałogowiec został zaprezentowany w czwartek przez ukraińskich naukowców z Wojskowego Instytutu ds. telekomunikacji i technologii IT. Jak poinformowało ukraińskie ministerstwo obrony, Sauron to eksperymentalny, kompleksowy, bezzałogowy system obserwacyjno-śledzący. Umożliwia gromadzenie, przetwarzanie i wysyłanie informacji wideo nt. wykrytych dronów w czasie rzeczywistym. Potrafi również zdalnie, radiowo sterować sensorami wideo.

Ponadto, przedstawiono również system pilnej ewakuacji medycznej Casper. Został opracowany przez Centrum Nauki Instytutu Komunikacji. Podkreślono, że jest to „czysto ukraiński wynalazek”, wykorzystujący specjalne oprogramowanie. System potrafi namierzyć dzięki nadajnikom lokalizację rannego żołnierza, wykorzystując sygnał satelitarny.

ZOBACZ: Ukraiński Terminator – nowy wóz wsparcia ogniowego [+FOTO]

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ukraiński generał Wołodymyr Rapko uważa, że armia Ukrainy spełnia wymagania NATO w zakresie wojskowych systemów komunikacji i kontroli automatycznej.

Zobacz także: Ukraina: rolnik zaprezentował opancerzony traktor do ewakuacji rannych [+FOTO]

112.ua / Focus.ua / mil.gov.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz