Ukraiński rolnik zbudował na bazie traktora opancerzony pojazd gąsienicowy do ewakuacji rannych i zaprezentował go na targach zbrojeniowych.

Podczas targów przemysłu obronnego „Broń i bezpieczeństwo” 2017 w Kijowie, zaprezentowano m.in. opancerzony traktor gąsienicowy. Ta amatorska konstrukcja w zamyśle konstruktora – ukraińskiego rolnika – ma służyć do ewakuacji rannych.

Ten osobliwy pojazd został zbudowany na bazie traktora rolniczego T-150. Został on obudowany blachą stalową (ST.3) o grubości 10 i 20 mm (grubsza w przedniej części kadłuba). Do budowy głównej części kadłuba użyto starej cysterny. Całość otoczono siatką ochronną. Główny właz z rampą znajduje się z tyłu, ale kierowca może dostać się do środka także od przodu. W tym celu trzeba uchylić metalowy stożek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Boris Tkacz, ukraiński rolnik i twórca konstrukcji miał rozpocząć budowę w czerwcu 2015. Całość waży 11 ton i może pomieścić do 30 żołnierzy i kilku rannych. W założeniu, takie pojazdy miałyby służyć m.in. w Donbasie.

Konstrukcja ta stała się obiektem kpin internautów. Niektórzy zastanawiali się, kiedy podobne pojazdy pojawią się w Polsce.

ZOBACZ: Ukraiński Terminator – nowy wóz wsparcia ogniowego [+FOTO]

Altair.com.pl / segodnya.ua / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Accipiter
      Accipiter :

      Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych chłonków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.