Ukraiński rolnik zbudował na bazie traktora opancerzony pojazd gąsienicowy do ewakuacji rannych i zaprezentował go na targach zbrojeniowych.

Podczas targów przemysłu obronnego „Broń i bezpieczeństwo” 2017 w Kijowie, zaprezentowano m.in. opancerzony traktor gąsienicowy. Ta amatorska konstrukcja w zamyśle konstruktora – ukraińskiego rolnika – ma służyć do ewakuacji rannych.

Ten osobliwy pojazd został zbudowany na bazie traktora rolniczego T-150. Został on obudowany blachą stalową (ST.3) o grubości 10 i 20 mm (grubsza w przedniej części kadłuba). Do budowy głównej części kadłuba użyto starej cysterny. Całość otoczono siatką ochronną. Główny właz z rampą znajduje się z tyłu, ale kierowca może dostać się do środka także od przodu. W tym celu trzeba uchylić metalowy stożek.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Boris Tkacz, ukraiński rolnik i twórca konstrukcji miał rozpocząć budowę w czerwcu 2015. Całość waży 11 ton i może pomieścić do 30 żołnierzy i kilku rannych. W założeniu, takie pojazdy miałyby służyć m.in. w Donbasie.

Konstrukcja ta stała się obiektem kpin internautów. Niektórzy zastanawiali się, kiedy podobne pojazdy pojawią się w Polsce.

ZOBACZ: Ukraiński Terminator – nowy wóz wsparcia ogniowego [+FOTO]

Altair.com.pl / segodnya.ua / Kresy.pl

Reklama3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz