Sondaż IBRiS: PIS odrabia straty po niedawnych spadkach

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, PiS zdobyłoby w nich najwięcej głosów – pokazują opublikowane w niedzielę wyniki sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski. Znów wzrasta poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, które notowało w ostatnim czasie znaczne spadki.

Według najnowszego sondażu IBRiS dla WP partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 33 proc. głosów, Koalicja Obywatelska zaś na 24,1 proc. Portal podkreśla, że w przypadku PIS to wzrost o 4 pkt. procentowe w porównaniu do badania IBRiS dla WP sprzed dwóch tygodni. Poparcie największej partii opozycyjnej wzrosło zaś jedynie o 0,1 proc.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Polska 2050 – formacja Szymona Hołowni i Michała Kobosko – notuje poparcie na poziomie 13,1 proc. (spadek o 1,8 proc. w porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni). Lewica otrzymałaby 8,4 proc. (wzrost o 1,5 pkt. proc.), Koalicja Polska PSL-Kukiz’15 – 5 proc. (wzrost o 1,7 pkt. proc.).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wyniki badania sugerują spory spadek notowań Konfederacji. Formacja mogłaby dziś liczyć na 2,3 proc. poparcia (- 3 pkt. proc. w porównaniu z badaniem z początku listopada).

Aż 14 proc. badanych w sondażu IBRiS nie wie, na kogo oddać głos.

Chęć udziały w wyborach deklaruje 49,8 proc. badanych („zdecydowanie tak” – 37,6 proc., „raczej tak” – 12,3 proc.). 17,3 proc. respondentów udzieliło odpowiedzi „raczej nie”, a „zdecydowanie nie” – 26,7 proc. „Nie wiem” odpowiedziało 6,1 proc. ankietowanych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Duży spadek poparcia dla PIS [sondaż]

„Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) został przeprowadzony w dniach 13-14 listopada na próbie 1100 osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI)” – pisze portal.

wiadomosci.wp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz