Duży spadek poparcia dla PiS [SONDAŻ]

Aż 9 punktów procentowych straciło Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym sondażu CBOS dotyczącym preferencji partyjnych.

Jak podał w piątek CBOS, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ostatniej dekadzie października, na PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) zagłosowałoby 31 proc. badanych. To aż o 9 pkt. procentowych mniej niż w poprzednim badaniu wykonanym na przełomie września i października.

Największy spadek poparcia ugrupowanie rządzące odnotowało w grupach wyborców w wieku 18-25 lat (minus 16 pkt. proc), 25-34 lat (minus 15 pkt. proc.) i w wieku przedemerytalnym (minus 17 pkt. proc). Jeszcze większy spadek zanotowano w grupie osób o najniższych dochodach (do 1 tys. złotych na osobę): minus 26 pkt. procentowych.

Na osłabieniu partii rządzącej skorzystały ugrupowania lewicowo-liberalnej i ludowej opozycji. Na Koalicję Obywatelską chciało zagłosować 18 proc. ankietowanych (+ 2 pkt. proc.). Również po 2 pkt. procentowe zyskały Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 (10 proc.) i Lewica (7 proc.). 1 proc. zyskał PSL-Koalicja Polska, ale z poparciem 4 proc. nie dostałby się do Sejmu.

Jedynym ugrupowaniem, które nie zyskało na załamaniu się poparcia dla PiS, była Konfederacja, której poparcie pozostało na poziomie 8 proc.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 19-29 października. 15 proc. z 1040 ankiet przeprowadzono jeszcze przed ogłoszeniem wyroku TK w sprawie aborcji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: „Wyborcza”: 74 proc. Polaków przeciwko decyzji TK ws. aborcji eugenicznej, 22 proc. za aborcją na żądanie [SONDAŻ]

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz