Opublikowane w niedzielę wyniki sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski pokazują, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się 4 października, pierwsze miejsce zajęłoby Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 41,6 proc. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska (22,1 proc.), na trzecim zaś partia Szymona Hołowni Polska 2050 (9 proc.), która zanotowała jednak w ostatnim czasie spadek. W Sejmie znalazłyby się także Konfederacja i Lewica. Koalicja Polska – sojusz Kukiz’15 i PSL – znalazłaby się poniżej progu wyborczego.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę 4 października, oddanie głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje 41,6 proc. ankietowanych – wynika z sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski. Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska z wynikiem 22,1 proc. Partia Szymona Hołowni Polska 2050 otrzymałaby 9 proc. – podaje portal „WP Wiadomości”. W Sejmie znalazłyby się także Konfederacja i Lewica. Poza Sejmem znalazłaby się Koalicja Polska – sojusz Kukiz’ 15 i PSL.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Portal „WP” zwraca uwagę, że w porównaniu do analogicznego badania sprzed dwóch tygodni, Prawo i Sprawiedliwość umocniło swoją pozycję (41,6 proc.). W poprzednim badaniu chęć głosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego deklarowało 40,9 proc. wyborców.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Biegły rewident: Istnieje podejrzenie nieprawidłowych wpłat na komitet Szymona Hołowni

Spadek zanotowała z kolei partia Szymona Hołowni Polska 2050, którą w poprzednim badaniu wskazało 11,2 proc. ankietowanych (aktualnie 9 proc.).

Chęć oddania głosu na Konfederację wyraziło 7,5 proc. ankietowanych, na Lewicę zaś – 7,2 proc.

Koalicja Polska – sojusz Kukiz’15 i PSL znalazłby się poniżej progu wyborczego z wynikiem 4 proc.

Niezdecydowani wyborcy stanowią 8,5 proc. ankietowanych.

Wyniki badania pokazują, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę 4 października, wzięłoby w nich udział 51,9 proc. uprawnionych do głosowania. 44 proc. respondentów zadeklarowało, że nie wzięłoby w nich udziału. Osoby niezdecydowane stanowiły jedynie 4,1 proc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytamy, że badanie zostało przeprowadzone 2 października 2020 roku, metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), na próbie 1100 respondentów.

wiadomosci.wp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz