Korea Północna jest gotowa rozważyć ewentualny szczyt międzykoreański, jeżeli obie strony zachowają do siebie szacunek – powiedziała w sobotę Kim Jo Dzong, siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una.

Myślę, że gdy zachowana jest uczciwość i wzajemny szacunek możliwa jest płynna komunikacja między Północą i Południem – oświadczyła Kim Jo Dzong, cytowana przez agencję Reuters. Wyraziła opinię, że konstruktywne rozmowy dają szansę na sensowne i pomyślne rozwiązania takich kwestii jak spotkanie na szczycie między Północą i Południem oraz przywrócenie Międzykoreańskiego Biura Łącznikowego.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1525.18 PLN    (6.93%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W piątek Kim Jo Dzong w ten sam sposób oświadczyła, że Korea Północna jest gotowa wznowić rozmowy pokojowe z Seulem, lecz ich warunkiem jest porzucenie przez Koreę Płd. i USA „wrogiej polityki, nieuczciwych podwójnych standardów i uprzedzeń” wobec Północy – przypomina PAP.

Zobacz także: Korea Północna przeprowadziła kolejne testy rakiet balistycznych

Południowokoreański prezydent Mun Dze In wezwał wcześniej w tym tygodniu w czasie wystąpienia przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ do formalnego zakończenia wojny koreańskiej, która trwała w latach 1950-1953 – przypomina Reuters. Konflikt między oboma krajami zakończył się zawieszeniem broni, lecz do dziś nie podpisano traktatu pokojowego.

Zobacz także: Kim Dzong Un przyznał, że Korea Północna przeżywa „najgorszy okres w historii”

reuters.com / pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz