Schetyna do PiS: tu jest Polska, a nie Rosja

Panowie z PiS-u wbijcie to sobie do głowy: tu jest Polska, a nie Rosja, tu jest Zachód, a nie Wschód – mówił podczas konwencji lider PO Grzegorz Schetyna.

W sobotę podczas konwencji Koalicji Europejskiej i Rady Krajowej PO, lider Platformy Grzegorz Schetyna mówił, że członków KO łączy marzenie o „silnej, wolnej, pięknej Polsce”.

– Koalicja Europejska to polski sposób na pokonanie autokratów, populistów i nacjonalistów – podkreślał Schetyna. Jego zdaniem, Polacy mają do wyboru „państwo PiS i jego kampanie nienawiści”, albo „państwo solidarne, które wszystkich obywateli traktuje godnie i równo”. Zaznaczył, że PO i KE nie pozwolą na „prześladowanie żadnej mniejszości”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

– Przyszłość Polski jest na zachodzie Europy – akcentował lider PO. – Panowie z PiS-u wbijcie to sobie do głowy: tu jest Polska, a nie Rosja, tu jest Zachód, a nie Wschód. Tu nie ma miejsca na kasty, czarne sotnie, na cara, do którego się przychodzi z pieniędzmi w kopercie. Tu jest Polska, panie Kaczyński.

Przeczytaj: Schetyna straszy Polaków Europą

Czytaj także: Schetyna: wrócimy do normalnych relacji dobrosąsiedzkich między Polską a Rosją

Szef PO apelował też do PiS i obecnego rządu, by odeszli, bo ich czas się skończył i stoją Polakom na drodze „po ich przyszłość”. Jednocześnie zapewnił, że PO i KE utrzymają rozwiązania socjalne wprowadzone dotąd przez PiS. Zaznaczył, że pomoc socjalna jest niezbędna w każdym współczesnym państwie i „nic, co zostało dane nie będzie odebrane”.

Z kolei prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podkreślał, że jego ugrupowanie chce prowadzić politykę opartą „przede wszystkim na wartościach, w które my naprawdę wierzymy – na tolerancji, na otwartości, na budowaniu wspólnoty zarówno w Polsce jak i w Europie”. Zaznaczył, że tacy ludzie, inaczej niż populiści, „wierzą w wartości europejskie”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Na konwencji przemawiał też były szef MSZ Radosław Sikorski, który tłumaczył, że kandyduje do Parlamentu Europejskiego, bo nie chce „pozwolić tej ekipie bezczelnych partaczy na wyprowadzenie nas z UE”. Bronił też Unii Europejskiej mówiąc, że Brexit zaczynał się od „szczucia na UE”. W ten sposób określił uwagi pod adresem Brukseli, że coraz więcej rzeczy narzuca, co jego zdaniem narasta teraz w Polsce. Podkreślił, że dla Polski wyjście z UE byłoby tragedią narodową. Ponadto, jego zdaniem „Polexit już się dzieje”, a rząd PiS „w pewnym sensie” już wyprowadził Polskę z Unii. Sikorski twierdził też, że partia Jarosława Kaczyńskiego zamierza dołączyć do przyszłej nacjonalistycznej grupy w PE. Powiedział, że ci nacjonaliści mają bardzo sprzeczne interesy, „ale wszyscy z nich otrzymują czy to polityczne, czy to cybernetyczne, czy to finansowe wsparcie od prezydenta Rosji Władimira Putina”.

Konwencję skomentował m.in. lider Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki:

Rmf24.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Kasper1 :

    Ten sprzedajny, rusofobiczny banderofil oczywiście rozdarł ryj o Rosji pomimo tego, że wcale nie musiał, tak jak wtedy kiedy wpadł na pomysł, że to Ukraińcy wyzwolili KL Auschwitz-Birkenau ponieważ dokonały tego wojska I frontu ukraińskiego. Ten tępak to typowy przedstawiciel POPiSowych „ELYT POLYTYCZNYCH”.