Rząd wprowadzi obostrzenia przeciwepidemiczne w kilkunastu powiatach

Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna zmusiła rząd Mateusza Morawieckiego do przywrócenia obostrzeń przeciwepidemicznych w niektórych powiatach kraju.

W ciągu doby odnotowano w Polsce rekordowym przyrost nowych przypadków zakażenia koronawirusem – wykryto aż 726 nowych przypadków nosicielstwa SARS CoV-2, jak podał portal worldometers.info. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz spodziewa się, że w kolejnych dniach liczba nowych wykrywanych przypadków będzie sięgała 600. Rząd zareagował już na taki rozwój sytuacji epidemiologicznej.

Rząd Mateusza Morawieckiego zastrzegł, że nie będzie ponownego zamrożenia gospodarki na skalę całego państwa. Jednak minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział wprowadzanie obostrzeń na skalę lokalną. „Chcemy w tych powiatach, w których jest największy wzrost zakażeń wprowadzić z powrotem pewne obostrzenia i rygory, a w powiatach, które mają nieco mniej, można powiedzieć „żółtych”, te rygory w mniejszym stopniu” – zapowiedział w czasie czwartkowej konferencji prasowej minister.

„Czerwonymi” powiatami, w których wprowadzone zostaną największe obostrzenia są powiaty ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik i wodzisławski. W powiatach tych noszenie maseczek poza domami będzie obowiązkowe, kluby i dyskoteki będą tam zamknięte, nie będą odbywać się imprezy masowe, a w środkach komunikacji miejskiej będzie możliwość zajmowania jedynie połowy miejsc. W powiatach tych imprezy rodzinne będą mogły obejmować maksymalnie 50 osób.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

930.62 PLN    (4.23%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jako powiaty „żółte” określono powiaty wieruszowski, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski i Przemyśl. W tych jednostkach administracyjnych imprezy rodzinne będą mogły obejmować maksymalnie 100 osób.

Czytaj także: Włochy największy kryzys demograficzny od I wojny światowej [+WYKRES]

worldometers.info/rp.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz