Rząd wprowadzi obostrzenia przeciwepidemiczne w kilkunastu powiatach

Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna zmusiła rząd Mateusza Morawieckiego do przywrócenia obostrzeń przeciwepidemicznych w niektórych powiatach kraju.

W ciągu doby odnotowano w Polsce rekordowym przyrost nowych przypadków zakażenia koronawirusem – wykryto aż 726 nowych przypadków nosicielstwa SARS CoV-2, jak podał portal worldometers.info. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz spodziewa się, że w kolejnych dniach liczba nowych wykrywanych przypadków będzie sięgała 600. Rząd zareagował już na taki rozwój sytuacji epidemiologicznej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rząd Mateusza Morawieckiego zastrzegł, że nie będzie ponownego zamrożenia gospodarki na skalę całego państwa. Jednak minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział wprowadzanie obostrzeń na skalę lokalną. „Chcemy w tych powiatach, w których jest największy wzrost zakażeń wprowadzić z powrotem pewne obostrzenia i rygory, a w powiatach, które mają nieco mniej, można powiedzieć „żółtych”, te rygory w mniejszym stopniu” – zapowiedział w czasie czwartkowej konferencji prasowej minister.

„Czerwonymi” powiatami, w których wprowadzone zostaną największe obostrzenia są powiaty ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik i wodzisławski. W powiatach tych noszenie maseczek poza domami będzie obowiązkowe, kluby i dyskoteki będą tam zamknięte, nie będą odbywać się imprezy masowe, a w środkach komunikacji miejskiej będzie możliwość zajmowania jedynie połowy miejsc. W powiatach tych imprezy rodzinne będą mogły obejmować maksymalnie 50 osób.

Jako powiaty „żółte” określono powiaty wieruszowski, Jastrzębie Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski i Przemyśl. W tych jednostkach administracyjnych imprezy rodzinne będą mogły obejmować maksymalnie 100 osób.

Czytaj także: Włochy największy kryzys demograficzny od I wojny światowej [+WYKRES]

worldometers.info/rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz