Rzecznik rządu Niemiec oświadczył, że jeśli KE będąca „strażniczką traktatów” podejmie decyzję w sprawie Polski, to Niemcy, ją poprą.

Steffen Seibert, rzecznik rządu Niemiec oświadczył dziennikarzom w środę w Berlinie: Jeżeli Komisja (Europejska) podejmie taką decyzję, jak wielu się spodziewa, to (trzeba powiedzieć), że decyzja ta nie przyszła łatwo. Tę decyzję poprzedził ponad dwuletni dialog z Polską, był to dialog intensywny i konstruktywny.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Rzecznik przywołał piątkową wypowiedź kanclerz Angeli Merkel, która podczas na konferencji prasowej w Brukseli oświadczyła w imieniu rządu, że Niemcy będą popierać decyzję podjętą przez KE. Rzecznik podkreślił, że szefowa rządu Niemiec wskazała na istnienie w Europie „jasnych procedur prawnych”.

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy i Francja zadeklarowały poparcie dla KE ws. sankcji przeciw Polsce

Wielokrotnie mówiliśmy tutaj, że Komisja jest strażniczką traktatów, co oznacza, że jej zadaniem jest ocena, czy na przykład legislacyjne kroki kraju UE dotyczące reformy wymiaru sprawiedliwości są zgodne z europejskimi wartościami i prawem Unii – oświadczył Seibert, zaznaczając, że jego zdaniem Komisja wykonała to zadanie podczas dwuletniej intensywnej pracy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Rzecznik rządu Niemiec wypowiadał się w ten sposób jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem przez Komisję Europejską uruchomienia artykułu 7. przeciw Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Węgry o decyzji Komisji Europejskiej: „Obronimy Polskę”

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz