Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą, która wprowadzała do obrotu gospodarczego fikcyjne faktury – poinformowała służba w piątek. Przeszukano ponad 140 miejsc należących do 71 podmiotów gospodarczych. Zatrzymano 4 osoby. Na rachunkach bankowych zablokowano ponad 3 mln zł. Na skutek działań grupy straty Skarbu Państwa z tytułu podatku dochodowego i podatku VAT sięgają ponad 30 mln zł.

W komunikacie podkreślono, że 300 funkcjonariuszy i pracowników lubelskiej, podkarpackiej, podlaskiej, kujawsko-pomorskiej KAS oraz funkcjonariuszy KAS z Ministerstwa Finansów, wzięło udział w akcji rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, która wprowadzała do obrotu gospodarczego fikcyjne faktury. Weszli oni jednocześnie do ponad 140 miejsc. Przeszukano firmy i pomieszczenia mieszkalne, w których mogła być przechowywana fikcyjna dokumentacja finansowo-księgowa i inne dowody przestępczej działalności – wyłudzania podatku VAT, a także podatku dochodowego. W sumie skontrolowano 71 podmiotów gospodarczych, głównie z branży budowlanej i usług informatycznych.

Grupa przestępcza wprowadziła w latach 2018-2020 do obrotu gospodarczego fałszywe faktury o wartości ponad 300 mln zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu podatku dochodowego i podatku VAT sięgają ponad 30 mln zł.

“Lubelska KAS zatrzymała 4 osoby podejrzane o organizowanie przestępczego procederu. Dwie z nich zostały już tymczasowo aresztowane. KAS zablokowała też rachunki bankowe podejrzanych podmiotów – ponad 3 mln zł” – informuje służba.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą. Zatrzymano 34 osoby, które usłyszały między innymi zarzuty zbrodni VAT-owskiej. Wartość wystawionych nierzetelnych i fałszywych faktur VAT przekraczała 1 mld zł.

Zobacz także: Międzynarodowe oszustwo paliwowe wykryte przez KAS

gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply