Rosjanie dementują informacje medialne o rzekomych planach budowy nowej bazy w północno-zachodniej Syrii.

Jak poinformował rosyjski resort obrony w oświadczeniu – Nie ma planów rozmieszczania nowych rosyjskich baz na terytorium Syrii.Ministerstwo podało również, że na podstawie rosyjsko-tureckich porozumień z 30 grudnia 2016 roku, Rosyjskie Centrum ds. Pojednania Walczących Stron prowadzi 24-godzinny monitoring zawieszenia broni.

W oświadczeniu czytamy – Abo zapobiec naruszeniom zawieszenia broni, jedna z sekcji Rosyjskiego Centrum ds. Pojednania Walczących Stron została ulokowana w prowincji Aleppo niedaleko osady Afrin, w obszarze kontaktów sił kurdyjskich i formacji Armii Wolnej Syrii kontrolowanym przez stronę turecką.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Syria: Kurdowie z SDF oddają część terytorium siłom syryjskim, by odgrodzić się od Turków [+MAPA]

Wcześniej zachodnie media informowały o tym, powołując się na źródła kurdyjskie, że Rosjanie zamierzają zbudować nową bazę wojskową w północo-zachodniej Syrii oraz szkolić kurdyjskie siły.

kresy.pl / tass.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz