Rosyjskie bombowce naddźwiękowe Tu-160 miały pobić rekord świata w najdłuższym locie bez przerwy, oświadczył w sobotę dziennikarzom generał Siergiej Kobylasz, dowódca lotnictwa dalekiego zasięgu rosyjskich sił powietrzno-kosmicznych – przekazał Tass.

Jak poinformowała w sobotę agencja prasowa Tass, dowódca lotnictwa dalekiego zasięgu rosyjskich sił powietrzno-kosmicznych generał Siergiej Kobylasz przekazał mediom, że rosyjski naddźwiękowy samolot bombowy Tu-160 miał pobić rekord świata w najdłuższym locie bez przerwy.

„Dwie załogi lotnictwa dalekiego zasięgu ustanowiły nowy rekord odległości i czasu trwania lotu na ponaddźwiękowych strategicznych bombowcach Tu-160. Piloci rosyjskich sił powietrznych byli w powietrzu przez ponad 25 godzin, pokonując dystans ponad 20 000 kilometrów” – oświadczył Kobylasz dodając, że „nikt nie latał dłużej tego typu samolotami”.

Poprzedni rekord został ustanowiony w 2010 roku przez bombowce Tu-160, które były w powietrzu przez 24 godziny i 24 minuty.

Według rosyjskiego ministerstwa obrony, dwa Tu-160 przeleciały nad neutralnymi wodami środkowej części Oceanu Arktycznego i Oceanu Spokojnego, a także nad Morzem Kara, Łaptiewem, Wschodniosyberyjskim, Morzem Barentsa i Czukockim. Bombowce z rakietami wystartowały i wylądowały na lotnisku Engelsa. Dowódcami załogi byli generał dywizji Oleg Pchela i podpułkownik Siergiej Wołkowicki.

Ministerstwo dodało, że bombowce Tu-160 były trzykrotnie tankowane w powietrzu z sześciu tankowców IŁ-78.

„Strategicznym bombowcom przenoszącym rakiety Tu-160 towarzyszyły myśliwce Su-35S wraz z zagranicznymi samolotami na niektórych odcinkach ich trasy” – podało ministerstwo obrony. Lot rosyjskich bombowców miał odbywać się w ścisłej zgodności z przepisami międzynarodowej przestrzeni powietrznej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy na naszym portalu, Donald Trump w piątek podczas swojej kampanii w Minnesocie przekonywał wyborców, że Federacja Rosyjska utworzyła pocisk hipersoniczny dzięki informacjom o takiej technologii od Baracka Obamy.

„Oni mają pocisk, pocisk super-duper hipersoniczny, ja nazywam go super-duper bo leci pięć razy szybciej niż zwykły pocisk” – powiedział publiczności w Bemidji w stanie Minnesota. „Mamy taki, który działa znacznie szybciej, znacznie szybciej”.

„Rosja uzyskała te informacje od administracji Obamy, Rosja ukradła te informacje. Wiedzieliście o tym, wiedzieliście o tym. Rosja zdobyła informacje, a potem je zbudowała (pociski)” – dodał prezydent USA.

Przemawiając na ceremonii w Białym Domu w połowie maja, Trump powiedział, że Stany Zjednoczone pracują nad „super-duper pociskiem”, który będzie latał 17 razy szybciej niż jakikolwiek inny pocisk istniejący w tej chwili. Nie podał dalszych szczegółów.

Kresy.pl/Tass
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz