Rosyjskie siły zbrojne będą wyposażone w 70% w zupełnie nową, najnowocześniejszą broń i sprzęt wojskowy, zapewnił wicepremier kraju Jurij Borysow w wywiadzie telewizyjnym dla kanału informacyjnego Rossija’23 w sobotę, przekazał Tass.

Jak poinformowała agencja prasowa Tass, wicepremier Rosji Jurij Borysow podczas wywiadu dla telewizji Rossija’23 zapewnił, że siły zbrojne Rosji do końca roku zostaną wyposażone w siedemdziesięciu procentach w najnowocześniejszy sprzęt.

„Myślę, że na podstawie wyników tegorocznych osiągniemy upragnioną kwotę, ponieważ zbliżymy się do 70% uzbrojenia naszej armii w zaawansowane i obiecujące rodzaje broni i sprzętu wojskowego” – powiedział Borysow.

Zobacz też: Putin: Rosja posiada najdoskonalszą broń, którą nie dysponują inne kraje

Zdaniem wicepremiera pandemia nie spowoduje przerwania zamówień obronnych państwa.

„Pracownicy rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego nie zwolnili tempa nawet w najgorszym okresie pandemii. Plany na 2020 rok zostaną zrealizowane. Monitorujemy to praktycznie w trybie stałym” – zapewnił Borysow.

Wcześniej, rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu poinformował, że wschodni okręg wojskowy do końca tego roku otrzyma ponad 500 nowych i zmodernizowanych pojazdów. Pozwoli to na przezbrojenie 14 jednostek, w tym uzbrojenie dwóch pułków rakietowej obrony powietrznej w systemy S-400 i przezbrojenie dwóch dywizji rakietowej obrony powietrznej w systemy Buk-M1-2.

Zobacz też: Rosyjski myśliwiec przechwycił amerykański samolot nad Morzem Czarnym

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według ministerstwa sytuacja militarno-polityczna na rosyjskim wschodnim kierunku strategicznym pozostaje napięta, co powoduje, że siły zbrojne Rosji wzmacniają swój kontyngent w najważniejszych częściach – mówił minister obrony Rosji Siergiej Szojgu podczas czwartkowego posiedzenia zarządu ministerstwa.

Zobacz też: Rosyjski Sztab Generalny: amerykańskie B-52 ćwiczyły przeprowadzanie ataków na Rosję

Kresy.pl/Tass
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz