Jak poinformował we wtorek dziennik Izwiestia, Rosja planuje daleko idącą modernizację swoich ciężkich systemów artylerii rakietowej TOS-1, wyposażonych w rakiety dalekiego zasięgu i możliwości namierzania w czasie rzeczywistym.

Rosjanie planują radykalną modernizacją ciężkich systemów artylerii rakietowej TOS-1 wyposażonych w rakiety dalekiego zasięgu – poinformował we wtorek dziennik Izwestia.

Aż do 100 modeli TOS-1  i TOS-1A oddziałów ochrony nuklearnej, biologicznej i chemicznej rosyjskich sił zbrojnych otrzyma ulepszenia „ze względu na rosnący zasięg i zmieniające się zadania ciężkiej artylerii rakietowej”.

Zobacz też: Rosja ujawniła nowy system rakietowy TOS-2 Tosoczka

Powołując się na anonimowe źródła wojskowe, Izwiestia poinformowała, że ​​ulepszenia podwoją zasięg pocisków rakietowych do 15 kilometrów, zdolnych do „wypalenia” do 40 000 metrów kwadratowych obszaru wroga.

Ponadto Izwestia informuje, że systemy TOS-1 i TOS-1A poprawią siłę ognia poprzez komunikację cyfrową i zamkniętą transmisję danych, znaną jako „wojskowy internet”, integrując je z mechanizmem dowodzenia i kontroli artylerii oraz taktycznym zautomatyzowanym systemem kierowania ogniem.

Zmodernizowane systemy będą otrzymywać w czasie rzeczywistym współrzędne celu, zadania bojowe i trasy przelotu – poinformował dziennik.

Zobacz też: Rosja po raz pierwszy wykorzystała nowy system rakietowy TOS-2 podczas ćwiczeń

„Zautomatyzowany system naprowadzania wyeliminuje błędy spowodowane przez czynnik ludzki” – przekazała Izwiestia, cytując eksperta wojskowego Wiktora Murachowskiego. Rosyjskie wojsko miało już przetestować zmodernizowane TOS-1A i nowe głowice termobaryczne podczas ostatnich ćwiczeń wojskowych.

Rosja przechodzi państwowy program zbrojeniowy o wartości 340 miliardów dolarów, który ma na celu wyremontowanie 70% radzieckiego sprzętu do 2027 roku.

Zobacz też: System TOS-2 Tosoczka wejdzie na wyposażenie rosyjskiego wojska jeszcze w 2020 roku

Kresy.pl/Izwiestia

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply