Trump ogłosił prace nad budową „super-duper” pocisków [+VIDEO]

Prezydent Donald Trump powiedział, że USA pracują nad nowym pociskiem, który ma być 17 razy szybszy niż to, czym Amerykanie dysponują obecnie. „Nazywam to super-duper pociskiem”.

W piątek w Białym Domu prezydent USA Donald Trump zaprezentował wspólnie z szefem Pentagonu Markiem Esperem i Szefem Połączonych Szefów Sztabów, gen. Markiem Milley’em, oficjalny sztandar amerykańskich sił kosmicznych. Podpisał też też dekret o ogłoszeniu Dnia Sił Zbrojnych na ten rok. Przy tej okazji ogłosił, że Stany Zjednoczone pracują nad nową super-bronią.

Przeczytaj: Nowy obszar walki wojennej. Trump powołał specjalną formację USA

Czytaj również: USA szykują się do wojny w kosmosie. US Space Force odebrało pierwsze systemy zagłuszające

– Budujemy teraz niesamowity sprzęt wojskowy, na takim poziomie, jakiego jeszcze nikt nie widział – powiedział Trump. – Nie mamy wyboru. Musimy to zrobić – przy takich adwersarzach, jakich mamy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

– Ja to nazywam super-duper pociskiem – kontynuował amerykański prezydent. Zwracając się do szefa Pentagonu dodał, że ma być ona „17 razy szybsza” niż to, czym dysponują obecnie rywale USA, na co Esper potwierdził.

– Bierzesz najszybszy pocisk jakie teraz mamy… słyszeliście, że Rosja ma pięć razy [szybszy-red.], a Chiny pracują nad 5 lub 6 razy [szybszym-red.] – kontynuował Trump. – My mamy jedną 17 razy [szybszą] i właśnie dostała ona zielone światło. 17 razy szybszą, generale, to jest coś, prawda? 17 razy szybszy niż to, czym obecnie dysponujemy. Najszybszy na świecie, prawie 3-krotnie bardziej [niż inne-red.]. (…) To będzie przyszłość – zarówno w kwestii defensywy, jak i ofensywy.

Jak podaje stacja CNN, choć Trump najwyraźniej spontanicznie ujawnił informacje, które potwierdzał szef Pentagonu, to sam Departament Obrony nie przedstawił żadnych szczegółów dotyczących nowej broni. Sekretarz Prasowa Pentagonu Kayleigh McEnany nie była stanie rozwinąć tego wątku. Departament Obrony pytany bezpośrednio o nową rakietę odmówił podania jakichkolwiek informacji ani nie potwierdził, że nowy pocisk ma być 17 razy szybszy niż te, którymi USA dysponują obecnie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Później rzecznik Pentagonu Jonathan Hoffman prawdopodobnie pośrednio odniósł się do sprawy na Twitterze pisząc, że opracowywany jest nowy pocisk hipersoniczny, mający przemieszczać się z szybkością pięciokrotnie większą niż prędkość dźwięku.

Według CNN, zaawansowane prace Chińczyków i Rosjan nad tego rodzaju bronią spowodowały konsternację u planistów w Pentagonie, m.in. dlatego, że jest ona dużo trudniejsza do wykrycia przy użyciu tradycyjnych systemów.

Przeczytaj: Putin: rosyjska broń hipersoniczna uczyniła bezsensownym system obrony przeciwrakietowej USA

Czytaj również: Amerykanie wyposażą okręty podwodne w broń hipersoniczną

CNN / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz