Znacznie zmodernizowany rosyjski bombowiec strategiczny Tupolew Tu-95MSM będzie w stanie przenosić osiem bomb zamiast czterech i otrzymał nowe systemy sterowania lotem oraz systemy nawigacji i łączności, poinformował w udzielonym wywiadzie Jurij Sljusar szef United Aircraft Corporation, przekazała w poniedziałek Tass.

Jak poinformowała w poniedziałek rosyjska agencja prasowa Tass, bombowce strategiczne Tu-95MSM zostały poddany znacznym modernizacjom tak, aby były w stanie wziąć na pokład osiem, a nie tak jak dotychczas cztery.

Podczas daleko idącej modernizacji Tu-95MSM otrzymał nową broń i systemy sterowania samolotami, sprzęt do sterowania lotem i nawigacją, pokładowy zestaw łączności, radar i sprzęt do rejestracji danych. Ulepszenie pozwoli strategicznemu bombowcowi zwiększyć efektywność jego wykorzystania bojowego.

„Pojawiła się możliwość przenoszenia ośmiu zamiast czterech pocisków, tj. dwukrotnego zwiększenia ładowności broni i znacznego przedłużenia żywotności samolotu” – powiedział Jurij Sljusar.

Szef United Aircraft Corporation przekazał w niedzielę rosyjskiemu ministrowi obrony Siergiejowi Szojgu na międzynarodowym forum wojskowo-technicznym Army-2020, że ​​w Rosji rozpoczęły się testy w locie pierwszego prototypu mocno zmodernizowanego strategicznego bombowca strategicznego Tu-95MSM.

Tu-95MSM wykonał swój debiutancki lot na lotnisku  w Taganrogu. Samolot był pilotowany przez załogę pod dowództwem pilota doświadczalnego bazy doświadczalnej Żukowskaja, filii Tupolew Aircraft Company, Andrieja Woropajewa. Lot odbywał się w trybie normalnym na wysokości 9 000 metrów i trwał 2 godziny i 33 minuty. Systemy i urządzenia miały działać bez zarzutu.

W czerwcu rosyjskie bombowce Tu-95 były często wysyłane na patrole w pobliżu granicy Stanów Zjednoczonych. Wzbudzało to zaniepokojone Amerykańskich Sił Powietrznych, które w celu zapewnienia integralności granic państwa podrywały myśliwce F-22.

Zobacz też: Wspólny lot amerykańskich B-52H i norweskich F-16. Eksperci: to sygnał dla Rosji [+VIDEO]

Bombowce Tu-95MS są powietrznym komponentem rosyjskiej triady jądrowej. Przeznaczone są do przeprowadzania uderzeń niszczących najważniejsze cele w oddalonych rejonach i na głębokim tyle kontynentalnych teatrów działań wojennych z użyciem broni jądrowej.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz