W czwartek pojawiło się nagranie wideo, które pokazuje rosyjskiego drona kamikaze, atakującego radar montowany na ciężarówce Hensoldt TRML-4D należący do ukraińskich sił zbrojnych. Radar ten jest kluczowym elementem systemu rakiet ziemia-powietrze IRIS-T SLM.

Siły rosyjskie, używając krążącej amunicji, zniszczyły ukraińską stację radarową niemieckiego kompleksu obrony powietrznej IRIS-T – głosi czwartkowy komunikat rosyjskiego ministerstwa obrony cytowany przez agencję prasową TASS.

Rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało materiał wideo przedstawiający zniszczenie celu w czwartek. „Jednostki UAV Wojsk Powietrznodesantowych wykryły pozycję systemu obrony powietrznej IRIS-T SLM, po czym dokonano uderzenia krążącej amunicji na wielofunkcyjną stację radiolokacyjną. Stacja radiolokacyjna została zlikwidowana uderzeniem bezzałogowego statku powietrznego” – czytamy w komentarzu do filmu.

Pełny zakres uszkodzeń TRML-4D widoczny na filmie jest niejasny. Nagranie jest niskiej jakości, ale istnieją pewne przesłanki, że radar mógł zostać trafiony.

Przypomnijmy, że minister obrony Rosji Siergiej Szojgu przekonywał w czwartek, że Siły Zbrojne Ukrainy podczas “próby ataku” w kierunku zaporoskim na rosyjskie pozycje straciły trzy armatohaubice Krab.

„Dzisiaj o 1:30 w nocy na kierunku Zaporoże siły 47. brygady zmechanizowanej liczące do 1500 ludzi i 150 pojazdów opancerzonych, podjęły próbę przebicia się przez naszą obronę” – powiedział.

Według Szojgu przeprowadzono uderzenie wyprzedzające z użyciem artylerii, lotnictwa i broni przeciwpancernej. “We wszystkich czterech kierunkach nieprzyjaciel został zatrzymany i wycofał się z dużymi stratami” – twierdzi.

“W ciągu minionej doby straty ukraińskie wyniosły 945 żołnierzy, 33 czołgi, 28 bojowych wozów piechoty, 38 bojowych wozów opancerzonych oraz 3 działa samobieżne Krab”.

Zobacz też: Kułeba: Wojska NATO nie wejdą na terytorium Ukrainy przed końcem wojny [+VIDEO]

Kresy.pl/TASS/The Drive

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply