Rosyjskie media opublikowały film, na którym prezentują czołg broniący się przed rakietą przeciwpancerną – poinformował w środę portal Esquire.

Jak poinformował w środę portal Esquire, rosyjskie media opublikowały film, który pokazuje czołg broniący się przed rakietą przeciwpancerną. System aktywnej ochrony czołgu (APS) wykrywa nadlatującą rakietę i wystrzeliwuje pocisk przechwytujący, niszcząc ją, zanim uderzy w kadłub czołgu.

System pozwala Rosji na dalsze używanie starszych czołgów bez nadmiernego obciążania ich nowym opancerzeniem i pozwala uniknąć problemu, że nowsze czołgi stają się coraz cięższe. Sytuacja, o której mowa ukazana jest od 25 minuty.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6527.39 PLN    (29.66%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Klip, który pochodzi z kontrolowanego przez państwo magazynu One Russia, przedstawia żołnierza rosyjskich sił lądowych strzelającego granatem przeciwpancernym RPG-7 do czołgu T-72B3. Zamiast uderzać w bok kadłuba czołgu, RPG zostaje nagle zestrzelony z nieba przez obiekt, który detonuje się z wieży czołgu.

System obrony czołgu Arena-M jest przykładem, stosunkowo nowej technologii mającej chronić czołgi przed nadlatującymi rakietami przeciwpancernymi i pociskami.

Oto jak to działa: Czołg lub inny pojazd opancerzony jest otoczony kilkoma radarami o falach milimetrowych, z których każdy jest skierowany na zewnątrz i ma przypisany inny łuk otoczenia. Jeśli radary wykryją nadlatującą rakietę lub pocisk, śledzą cel i określają, czy znajduje się on na kursie kolizyjnym z pojazdem. Jeśli tak jest, system automatycznie wystrzeliwuje pocisk przechwytujący, który wyskakuje z opancerzonego silosu znajdującego się na czołgu i likwiduje zagrożenie.

Zobacz też: Gen. Skrzypczak dla Kresy.pl: u nas nie ma modernizacji czołgów T-72, jest „pudrowanie g…a”

Kresy.pl/Esquire.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz