Względy bezpieczeństwa wymagają, by zaostrzyć obowiązujące do tej pory przepisy migracyjne – informuje rosyjskie MSW.

Do rosyjskiego parlamentu wpłynął właśnie projekt ustawy dotyczący zmiany przepisów migracyjnych. Jeśli deputowani poprą wniosek organów ścigania i ustawa zostanie przyjęta to „absolutnie wszyscy, w tym obywatele państw członkowskich Unii Euroazjatyckiej, którzy z jakiegokolwiek powodu przyjadą na nasze terytorium, zostaną sfotografowani i pobrane zostaną od nich odciski palców” – poinformował wiceminister spraw wewnętrznych Rosji Aleksandr Gorowoj.

Jeżeli ustawa zostanie uchwalona to wymóg ten będzie dotyczył wszystkich, którzy będą chcieli zarejestrować swój pobyt w Rosji zarówno jako miejsce zamieszkania, jak i miejsce przebywania. Wiceminister wezwał parlamentarzystów do poparcia projektu.

W ubiegłym toku dzięki systemowi pobierania odcisków palców udało się zidentyfikować 26 tysięcy cudzoziemców, którzy próbowali przedostać się na terytorium Federacji Rosyjskiej tak na mocy legalnych, jak i nielegalnych dokumentów. Większość przestępców pochodziła z państw Azji Centralnej.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja: Mieszkaniec Moskwy urządził krwawą jatkę

Zgodnie z informacjami ministerstwa spraw wewnętrznych, w 2016 roku w granice Rosji wjechało 16,4 mln cudzoziemców, w tym nieco ponad 3 mln osób z krajów należących do Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Odsetek obcokrajowców wśród sprawców przestępstw w poprzednim roku wyniósł 21 proc. (ponad 9 tysięcy przestępstw).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Albania otwiera się na Rosjan

Albańskie władze podjęły decyzję o jednostronnym zniesieniu wiz dla obywateli Rosji od 31 maja do 15 listopada 2017 roku.

Eksperci uważają, że decyzja albańskiego rządu o wprowadzeniu tymczasowego bezwizowego ruchu nie tylko pozytywnie wpłynie na rozwój branży turystycznej, lecz także może przygotować podłoże do zacieśniania rosyjsko-albańskich relacji gospodarczych i kulturowych oraz jakościowej poprawy stosunków dwustronnych.

„Historia relacji rosyjsko-albańskich jest pełna wzlotów i upadków. Od przyjaźni do całkowitego zerwania stosunków w 1961 roku. Również w ostatnich latach nasze relacje były skomplikowane. Z żadnym z bałkańskich państw nie mamy takiego doświadczenia. Przyczyny kryzysów między naszymi krajami były subiektywne. Obecnie razem pracujemy nad tym, by przywrócić poczucie wzajemnego szacunku i przyjaźni” – stwierdził wiceminister spraw zagranicznych Rosji Grigorij Krasin.

Kresy.pl/rg.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz