Zdaniem eurodeputowanego PiS Ryszarda Czarneckiego należałoby rozważyć pomysł utworzenia w Polsce korytarzy humanitarnych na czas rehabilitacji i leczenia uchodźców.

Czarnecki ustosunkował się w ten sposób do propozycji rozwiązania kryzysu migracyjnego zaproponowanej przez PSL. W projekcie uchwały sejmowej autorstwa ludowców czytamy: „Sejm RP wzywa Rząd RP do przyjęcia wojennych sierot oraz do udzielenia niezbędnej pomocy medycznej dzieciom, które nie otrzymają jej w strefie konfliktu i bez której mogą stracić życie.”

„Jeżeli korytarz humanitarny oznacza przyjazd tu na stałe, to jestem przeciwnikiem takich korytarzy. Jeżeli oznacza pomoc w postaci leczenia, myślę, że to można rozważyć” – stwierdził europoseł PiS.

Jego zdaniem korytarz humanitarny „powinien polegać na leczeniu i rehabilitacji w Polsce ofiar tego co dzieje w Syrii, w Iraku, może i w Afganistanie. Ci ludzie by w Polsce nie zostawali, tylko otrzymywaliby wizy na parę tygodni, parę miesięcy. Po takim leczeniu wracaliby do swoich ojczyzn. Taka definicja korytarza humanitarnego może zyskać poparcie rządu”.

Ryszard Czarnecki zaznaczył, że partia rządząca od zawsze była zwolennikiem pomagania uchodźcom w regionie, z którego przybywają.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Już w tej chwili za pieniądze amerykańskie, w co najmniej dwóch polskich szpitalach, leczy się Irakijczyków, którzy współpracowali z Amerykanami w tamtym kraju. Zostali ranni, często poważnie i oni właśnie są leczeni, czy rehabilitowani w naszym kraju. Potem wracają do Iraku” – dodał.

Ryszard Czarnecki pytany we wtorek rano w „TV Republika”, jaka może być kara ze strony Komisji Europejskiej względem Polski za nieprzyjęcie uchodźców powiedział, że „w wymiarze formalno-prawnym, który tu jest decydujący, Unia Europejska nie ma póki co na razie żadnych – podkreślam żadnych – instrumentów karania jakiegokolwiek kraju członkowskiego za odmowę (…) przymusowego przyjmowania imigrantów”.

W środę Komisja Europejska ma uruchomić postępowanie dotyczące naruszenia prawa UE wobec krajów, które nie biorą udziału w programie relokacji uchodźców. We wtorek sprawą tą ma się zająć kolegium komisarzy.

Kresy.pl/interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Czarneckiego gadanie to jego pękanie i otwieranie islamistom wytrychem drzwi do Polski.To również ochocze licytowanie się z PSL-u niedorobionym przesłaniem-jak ci „niewierni”poradzą sobie z polowaniem na dziecięce ofiary w muzułmańskich strefach konfliktowych,oraz ich transportowaniem?Gest miłosierdzia Czarneckiego idzie jednak dalej gdyż „polega na leczeniu i rehabilitacji w Polsce ofiar tego co się dzieje w Syrii,Iraku,może i w Afganistanie”,a może również w Libii,Somalii i Sudanie,oczywiście za polskich podatników pieniądze.Szkoda tylko,że Czarnecki głupa rżnie i to „humanitarne rozwiązanie” uzasadnia tym co robią Amerykanie.Ci bowiem w odniesieniu do wspólpracujących z nimi zwryfikowanych Irakijczyków mają oczywiste zobowiązanie więc finansują ich leczenie w Polsce.W odróżnieniu od Amerykańców Polska nie ma tego rodzaju zobowiązań względem islamistów,więc argumentacja Czarneckiego to Polaków zakłamanie,ich naciąganie.Polska ma natomiast potrzebę utworzenia korytarza humanitarnego polegającego na leczeniu i rehabilitacji polskich chorych,w tym starców i dzieci,dla których brakuje pieniędzy na leki,specjalistyczne zabiegi i opiekę.Czarnecki jako z-ca PE,więc figura,mógłby wywierać naciski o pomoc dla interesujących poszkodowanych w bogatych krajach islamskich półw.arabsliego,które o dziwo,nie kwapią się do tego.