Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że jego kraj sfinansuje odbudowę albańskiego miasta Durres zniszczonego przez trzęsienie ziemi.

Do silnego trzęsienia ziemi doszło w Albanii we wtorek nad ranem. Najbardziej uszkodziło ono miasto Durres. Na piątkowej konferencji prasowej prezydent Turcji zapowiedział, że państwo to sfinansuje konstrukcję budynków z 500 lokalami mieszkalnymi, w których będą mogli zamieszkać lokatorzy budynków zniszczonych lub uszkodzonych przez klęskę żywiołową, poinformował bułgarski portal Novinite.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W czasie konferencji prasowej Erdoagn przypomniał, że Turcja wysłała do Albanii zespoły ratunkowe, które pomagały miejscowym służbom w poszukiwaniu ofiar trzęsienia ziemi przysypanych przez gruzy zawalonych budynków. Akcja poszukiwawcza została zakończona w sobotę. Liczba ofiar śmiertelnych klęski żywiołowej to 50 osób. Obrażenia odniosło około 900 osób, z tego 40 przebywało w sobotę w szpitalach. Dwie osoby leczone są we Włoszech.

Według informacji Polskiego Radia 5 tys. osób zostało pozbawionych dachu nad głową. Kwaterują one obecnie w hotelach i schroniskach.

Agencja Associated Press zamieściła w internecie nagrania wykonane przez drony obrazujące skalę zniszczeń wyrządzony przez wtorkowe trzęsienie ziemi.

novinite.com/polskieradio24.pl/AP/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz