Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że jego kraj sfinansuje odbudowę albańskiego miasta Durres zniszczonego przez trzęsienie ziemi.

Do silnego trzęsienia ziemi doszło w Albanii we wtorek nad ranem. Najbardziej uszkodziło ono miasto Durres. Na piątkowej konferencji prasowej prezydent Turcji zapowiedział, że państwo to sfinansuje konstrukcję budynków z 500 lokalami mieszkalnymi, w których będą mogli zamieszkać lokatorzy budynków zniszczonych lub uszkodzonych przez klęskę żywiołową, poinformował bułgarski portal Novinite.

W czasie konferencji prasowej Erdoagn przypomniał, że Turcja wysłała do Albanii zespoły ratunkowe, które pomagały miejscowym służbom w poszukiwaniu ofiar trzęsienia ziemi przysypanych przez gruzy zawalonych budynków. Akcja poszukiwawcza została zakończona w sobotę. Liczba ofiar śmiertelnych klęski żywiołowej to 50 osób. Obrażenia odniosło około 900 osób, z tego 40 przebywało w sobotę w szpitalach. Dwie osoby leczone są we Włoszech.

Według informacji Polskiego Radia 5 tys. osób zostało pozbawionych dachu nad głową. Kwaterują one obecnie w hotelach i schroniskach.

Agencja Associated Press zamieściła w internecie nagrania wykonane przez drony obrazujące skalę zniszczeń wyrządzony przez wtorkowe trzęsienie ziemi.

novinite.com/polskieradio24.pl/AP/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz