We wtorek, reprezentacja Polski wygrała z Albanią mecz eliminacji do mistrzostw świata. Spotkanie zostało przerwane ze względu na obrzucenie polskich piłkarzy butelkami przez albańskich kibiców. Albański Związek Piłki Nożnej winą obarczył kibiców polskiej reprezentacji.

W piątek Albański Związek Piłki Nożnej wystosował oświadczenie, w którym obarcza polskich kibiców winą za przerwanie spotkania Albania – Polska (0:1). Przypomnijmy, że we wtorek, reprezentacja Polski wygrała z Albanią mecz eliminacji do mistrzostw świata. Spotkanie zostało przerwane ze względu na obrzucenie polskich piłkarzy butelkami przez albańskich kibiców.

“Musimy nauczyć się wszystkich lekcji pod kątem organizacyjnym. Mieliśmy 22 000 wspaniałych fanów, a tylko kilkanaście osób niweczy wszystko, co zespół do tej pory zrobił” – czytamy.

Zobacz też: Anglicy oskarżyli Kamila Glika o rasizm [+VIDEO]

“Jedno jest bardzo jasne: nie mamy brutalnych kibiców, nie mamy historii kibiców problematycznych, wręcz przeciwnie, doskonałe zachowanie i wsparcie, jakie nasi kibice dają w meczach i poza boiskiem, stały się dla nas przedmiotem dumy. Wczorajsze wydarzenia są wynikiem ciągłych prowokacji i bardzo agresywnego zachowania polskich kibiców, którzy od prawie 2 godzin prowokowali naszych kibiców na dwóch trybunach. Polscy kibice są znani z takich zachowań i od wielu dni wszystkie władze zaangażowane w mecz dokładały wszelkich starań, aby zapobiec poważniejszym wydarzeniom” – czytamy w oświadczeniu Albańskiego Związku Piłki Nożnej.

“Nie wolno nam zapominać, że w tym samym czasie, co nasz mecz na stadionie „Air Albania”, polscy kibice byli na Wembley w meczu Anglia-Węgry i mieli liczne starcia z miejscowymi kibicami i lokalną policją. Nie stronimy od naszych obowiązków, znamy je, ale zawsze musimy być blisko prawdy, bo tylko ona służy nam, by iść naprzód” – dodał związek.

Zobacz też: The Guardian podczas meczu Polska – Anglia: “Nie wiem, czy celowo wyszukują najbardziej aryjsko wyglądających młodych”

Warto przypomnieć sytuację, przez którą mecz eliminacyjny został przerwany.

Kresy.pl/Fshf.org

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. 1000_szabel
    1000_szabel :

    Szanowni Albańczycy, jak się chce kłamać, to najpierw trzeba to umieć robić. A najlepiej żyć w zgodzie z prawdą. Na razie wychodzi wam to kiepsko. Przed meczem polscy kibice zostali obrzuceni kuflami piwa, a następnie zaatakowani przez miejscowych. Rzeczywiście, wielce “pokojowe” zachowania albańskich kibiców. Po zdobyciu zwycięskiej bramki może niepotrzebnie nasi piłkarze ciesząc się, podbiegli pod trybunę z albańskimi fanatykami, ale to nie polscy kibice i nie piłkarze rzucali butelkami, tylko Wasi kibice. Zamiast nieudolnego łgania, proponuję spojrzeć na swoje podwórko, bo do pewnych standardów sporo Wam jeszcze brakuje.