Podczas spotkania członków Rady Bezpieczeństwa ONZ, Rosja zablokowałą rozszerzenie sankcji skierowanych przeciwko Korei Północnej.

Jak poinformowało rosyjskie MSZ, „Rosja zablokowała Radzie Bezpieczeństwa ONZ amerykańską próbę nałożenia sankcji międzynarodowych na jedną osobę i kilka podmiotów prawnych, w tym rosyjski bank komercyjny Agrosoyuz, rzekomo działający nielegalnie z naruszeniem reżimu sankcji wobec tego kraju [Korei Północnej]. Materiał dowodowy przedstawiony przez Amerykanów w celu uzasadnienia jego wniosku jest całkowicie nieprzekonujący.”

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ministerstwo w oświadczeniu odnotowało, że propozycje nowych sankcji „nie poprawiają atmosfery stosunków rosyjsko-amerykańskich i są sprzeczne z logiką odprężenia z Koreą Północną.” Amerykanie podkreślają, że sankcje muszą obowiązywac do czasu całkowitej denuklearyzacji Korei Północnej, zobowiązania, które zostało ustalone podczas szczytu Trump-Kim Dzong Un w czerwcu w Singapurze.

„Odrzucenie jest również spowodowane 'pchającymi’ metodami pracy, które już stały się normą w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i jej organach pomocniczych dla delegacji USA, która stara się przeforsować odpowiednie decyzje w ramach sztucznego kryzysu czasu bez należytego uwzględnienia opinii innych członków” – oceniło rosyjskie MSZ  w komunikacie.

W tym kontekście warto wspomnieć, że w bieżącym tygodniu Stany Zjednoczone podjęły decyzję o wprowadzeniu sankcji wobec Rosji w związku z domniemaną odpowiedzialnością tego kraju za próbę otrucia Siergieja i Julii Skripalów w marcu br. w brytyjskim Salisbury.

kresy.pl /tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz