Podczas spotkania członków Rady Bezpieczeństwa ONZ, Rosja zablokowałą rozszerzenie sankcji skierowanych przeciwko Korei Północnej.

Jak poinformowało rosyjskie MSZ, „Rosja zablokowała Radzie Bezpieczeństwa ONZ amerykańską próbę nałożenia sankcji międzynarodowych na jedną osobę i kilka podmiotów prawnych, w tym rosyjski bank komercyjny Agrosoyuz, rzekomo działający nielegalnie z naruszeniem reżimu sankcji wobec tego kraju [Korei Północnej]. Materiał dowodowy przedstawiony przez Amerykanów w celu uzasadnienia jego wniosku jest całkowicie nieprzekonujący.”

Ministerstwo w oświadczeniu odnotowało, że propozycje nowych sankcji „nie poprawiają atmosfery stosunków rosyjsko-amerykańskich i są sprzeczne z logiką odprężenia z Koreą Północną.” Amerykanie podkreślają, że sankcje muszą obowiązywac do czasu całkowitej denuklearyzacji Korei Północnej, zobowiązania, które zostało ustalone podczas szczytu Trump-Kim Dzong Un w czerwcu w Singapurze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Odrzucenie jest również spowodowane ‚pchającymi’ metodami pracy, które już stały się normą w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i jej organach pomocniczych dla delegacji USA, która stara się przeforsować odpowiednie decyzje w ramach sztucznego kryzysu czasu bez należytego uwzględnienia opinii innych członków” – oceniło rosyjskie MSZ  w komunikacie.

W tym kontekście warto wspomnieć, że w bieżącym tygodniu Stany Zjednoczone podjęły decyzję o wprowadzeniu sankcji wobec Rosji w związku z domniemaną odpowiedzialnością tego kraju za próbę otrucia Siergieja i Julii Skripalów w marcu br. w brytyjskim Salisbury.

kresy.pl /tass
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz