Rosja: W czasie polowania zaginął były szef szpitala w Omsku, gdzie leczony był Nawalny

Aleksandr Murachowski, były szef szpitala w Omsku na Syberii, gdzie w sierpniu 2020 roku trafił opozycjonista Aleksiej Nawalny, zaginął podczas polowania bez wieści – poinformował w niedzielę niezależny portal Meduza. Portal powołuje się na regionalne media.

Media regionalne podają, że 7 maja Murachowski po południu wyjechał na quadzie z bazy myśliwskiej do lasu. Do tej pory nie wiadomo gdzie się znajduje. Znajomi lekarza zgłosili 8 maja jego zaginięcie na policję. Wcześniej przez całą dobę przeszukiwali las.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5687.39 PLN    (25.85%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Portal „SuperOmsk” donosi, że quad Murachowskiego został odnaleziony w bagnistej okolicy bez kierowcy.

Policja obwodu omskiego wydała oficjalny komunikat o zaginięciu mężczyzny, nie podając jego nazwiska. Komunikat wskazuje, że w poszukiwaniach uczestniczą mieszkańcy, policja i funkcjonariusze gwardii narodowej (Rosgwardii). Bagnisty i trudnodostępny teren utrudnia poszukiwania.

PAP przypomina, że od grudnia 2020 roku Murachowski był szefem resortu zdrowia we władzach obwodu omskiego. Kilka miesięcy po hospitalizacji nawalnego otrzymał awans. Murachowski był ordynatorem szpitala w lecie 2020 roku, kiedy przebywał tam Nawalny.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W marcu 2021 roku zmarł Rustam Agiszew, jeden z lekarzy tego samego szpitala. Przyczyną jego śmierci był udar. Na początku lutego br. na atak serca zmarł zastępca Murachowskiego w omskim szpitalu – Siergiej Maksimyszyn.

Wówczas współpracownik Nawalnego Leonid Wołkow mówił, że właśnie Maksimyszyn najlepiej znał stan Nawalnego.

Inny zastępca Murachowskiego, Anatolij Kalininczenko, który zajmował się leczeniem Nawalnego, odszedł wcześniej z pracy i zatrudnił się w prywatnej klinice.  Kalininczenko rozmawiał z prasą tuż po hospitalizacji Nawalnego, potem kontakty z prasą przejął Murachowski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Radio Swoboda podaje, że to właśnie Murachowski jako lekarz naczelny przez dwie doby nie zezwalał na transport Nawalnego na leczenie do Niemiec (domagała się tego rodzina opozycjonisty).

Czołowy krytyk Kremla Aleksiej Nawalny wrócił w styczniu br. do Moskwy z Berlina, gdzie był leczony po otruciu chemicznym środkiem bojowym „Nowiczok”. Na lotnisku Szeremietiewo podczas kontroli paszportowej został zatrzymany. Po odwieszeniu mu przez moskiewski sąd wyroku 3,5 roku pozbawienia wolności trafił do kolonii karnej

Zobacz także: Rosja: protesty po decyzji sądu ws. Nawalnego. Zatrzymano ponad 1 400 osób [+VIDEO]

meduza.io / pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz