Rosja: Manewry wojskowe na Syberii

Załogi śmigłowców bojowych Mi-24 i śmigłowców transportowych Mi-8 Centralnego Okręgu Wojskowego Rosji będą prowadziły nocne manewry na czterech rosyjskich lotniskach – poinformowały rosyjskie siły zbrojne w poniedziałek.

Podczas nocnych ćwiczeń na lotniskach wojskowych w regionach Swierdłowsku, Czelabińsku i Nowosybirsku, ponad 100 pilotów wojskowych będzie ćwiczyć zadania szkolenia bojowego w celu rozpoznania obszarów umiejscowienia wroga, manewrowania na niskich i bardzo niskich wysokościach, a także startów i lądowania w zaśnieżonych nieprzygotowanych miejscach na płaskim i zalesionym terenie – napisało biuro prasowe Centralnego Okręgu Wojskowego Rosji w oświadczeniu cytowanym przez agencję „Tass”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Podkreślono, że piloci będą używali gogli noktowizyjnych GEO-ONV-1 jako specjalnego wyposażenia pokładowego. Podczas ćwiczeń będą także ćwiczyć lądowanie taktycznych grup powietrznodesantowych bez spadochronów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ćwiczenia zakończą się w drugiej połowie lutego. W tym czasie załogi będą ćwiczyć ponad 20 epizodów taktycznych, w których udział weźmie ponad 30 śmigłowców Mi-24 i wojskowych śmigłowców transportowych Mi-8, ponad 500 pracowników naziemnych i lotniczych, a także zespoły kontroli lotów.

Załogi śmigłowców bojowych Mi-24 i śmigłowców transportowych Mi-8 Centralnego Okręgu Wojskowego Rosji będą prowadzić nocne manewry na czterech rosyjskich lotniskach – poinformowały rosyjskie siły zbrojne w poniedziałek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu siły zbrojne Federacji Rosyjskiej informowały o ćwiczeniach Floty Bałtyckiej, które odbywają się w rejonie Kaliningradu.

Zobacz także: Rosjanie modernizują bazę morską w Bałtyjsku, głównie dla dużych okrętów z rakietami manewrującymi

We wrześniu 2020 roku Rosja wysłała żołnierzy ze swojej pskowskiej dywizji spadochroniarzy na Białoruś na wspólne ćwiczenia wojskowe.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W sierpniu ubiegłego roku Rosja organizowała największe ćwiczenia morskie na Pacyfiku od lat. W tym samym czasie US Navy prowadziła duże ćwiczenia RIMPAC.

W lipcu prezydent Rosji zarządził przeprowadzenie niezapowiedzianych ćwiczeń gotowości rosyjskiej armii i marynarki wojennej z udziałem blisko 150 tys. żołnierzy, w ramach przygotowań do manewrów, które odbyły się we wrześniu.

Zobacz także: Rosyjsko-białoruskie ćwiczenia Zapad-2021 skupią się na przeciwdziałaniu pociskom manewrowym i dronom

tass.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz