W niedzielę w pobliżu rosyjskiego Biełgorodu miało miejsce kilkanaście eksplozji. Strona rosyjska podała, że doszło do ostrzału. W sieci pojawiły się nagrania wybuchów. Zaatakowane zostało m.in. lotnisko.

Podawaliśmy, że w niedzielę w sieci pojawiły się nagrania wybuchów, które miały miejsce w pobliżu miejscowości Biełgorod w Rosji. Relacje wskazują, że nastąpiło kilkanaście eksplozji. Rosyjskie władze podały, że to efekt ostrzału.

“Miejscowi mieszkańcy naliczyli 16 wybuchów w rejonie lotniska” – przekazało Centrum Komunikacji Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Niezależny portal Meduza podał, że doszło do ostrzału. Medium powołuje się na rosyjskich urzędników. Zaatakowane miało zostać m.in. lotnisko. W wyniku ostrzału co najmniej kilka osób odniosło rany.

Także w niedzielę prorosyjscy separatyści oskarżyli armię ukraińską o dokonanie ostrzału budynku administracji miejskiej Doniecka. Rosyjskie media opublikowały zdjęcia przedstawiające poważne zniszczenia wewnątrz budynku.

Biełgorod jest stolicą obwodu graniczącego z Ukrainą. Jego lotnisko jest węzłem logistycznym dla sił rosyjskich prowadzących działania wojenne w tym kraju.

Biełgorod był już celem ostrzałów w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej. W piątek Ukraińcy zaatakowali infrastrukturę energetyczną miasta.

Zobacz także: Media: Rosja przygotowuje schrony w podziemnych parkingach

meduza.io / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply