W niedzielę przed południem pociski rakietowe spadły na terenie, prawdopodobnie peryferiach, miasta Biełgorod.

Pierwsze informacje o pociskach spadających w rejonie Biełgorodu pojawiły się na portalach społecznościowych. Na nagraniach mających ilustrować atak rakietowy widać nie tylko smugi po przelocie pocisków, ale też słupy dymu unoszące się znad ziemi, słychać również odgłosy eksplozji. Z adnotacji wynika, że atak mógł być wycelowany w biełgorodzkie lotnisko. Tak wynika z nagrania zamieszczonego przez ukraińską agencję informacyjną UNIAN.

 

Agencja informacyjna RIA Nowosti twierdzi, że do ataku doszło około godz. 11 czasu moskiewskiego. Działanie podjęła rosyjska obrona przeciwpowietrzna.

“W wyniku ostrzału w Biełgorodzie trzy ofiary w jednej rodzinie. Dwóch mężczyzn z ranami od odłamków. Zostali już wysłani do szpitala. Kobieta otrzymała na miejscu opiekę ambulatoryjną. Spotkałem się z rodziną rannych mężczyzn. Na pewno ich odwiedzę” – napisał na swoim kanale na Telegramie gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow.

Biełgorod jest stolicą obwodu graniczącego z Ukrainą. Jego lotnisko jest węzłem logistycznym dla sił rosyjskich prowadzących działania wojenne w tym kraju.

Biełgorod był już celem ostrzałów w czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej. W piątek Ukraińcy zaatakowali infrastrukturę energetyczną miasta.

ria.ru/interfax.ru/unian.net/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply