Straż Graniczna poinformowała w niedzielę o zatrzymaniu obywateli Białorusi, Uzbekistanu i Ukrainy, którzy przewozili przez terytorium Polski nielegalnych imigrantów. “Kurierom” grozi 8 lat więzienia.

Straż Graniczna przekazała w niedzielnym komunikacie, że poprzedniej doby do Polski usiłowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 81 osób. Zatrzymano także czterech “kurierów”, którzy przewozili nielegalnych imigrantów przez terytorium RP. To dwóch obywateli Białorusi, ob. Uzbekistanu i Ukrainy. Przewozili łącznie 12 imigrantów.

Także w sobotę Straż Graniczna informowała o zatrzymaniu obywatela Ukrainy za pomoc przy nielegalnym przekroczeniu granicy.

Zobacz także: Pościg za Gruzinem na autostradzie A2. Przewoził nielegalnych imigrantów

Zwracaliśmy uwagę, że obcokrajowcy stanowili w ubiegłym roku prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Podobnie wyglądała sytuacja na początku bieżącego roku.

Informowaliśmy też, że wśród poszukiwanych przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) zdecydowanie dominują obcokrajowcy. Stanowili oni w ubiegłym roku prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply