Informację podała agencja Reutera.

Według informacji agencji Reutera – Sekretarz Stanu USA Rex Tillerson zamierza pominąć spotkanie z ministrami spraw zagranicznych NATO w przyszłym miesiącu, aby pozostać w kraju podczas wizyty prezydenta Chin, a następnie uda się do Rosji kilka dni później, powiedzieli oficjele w poniedziałek, ujawniając plan podróży, który sojusznicy widzą jako przekładanie Rosji nad nimi.ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tillerson: Działania militarne przeciwko Korei Północnej niewykluczone

Agencja Reutera dodaje, że spotkanie ministrów odbędzie się w Brukseli w dniach 5 i 6 kwietnia br. Jednak w dniach 6 i 7 kwietnia, prezydent Donald Trump będzie podejmował w swojej prywatney posiadłości Mar-a-Lago prezydenta Chin Xi Jinpinga. Oprócz obecności podczas tego spotkania, Tillerson uda się z wizytą do Moskwy 12 kwietnia, informują źródła.

kresy.pl / reuters.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz