Wielka Brytania nie zamierza rezygnować z czołgów – oświadczył sekretarz obrony kraju. Odniósł się w ten sposób do informacji medialnych, które pojawiły się pod koniec sierpnia. Sugerowały one, że brytyjskie dowództwo rozważa wycofanie z linii wszystkich czołgów, ponieważ ich modernizacja generuje duże wydatki.

Sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Ben Wallace zdementował doniesienia medialne sugerujące, że wojska lądowe kraju zamierzają zlikwidować oddziały pancerne. Wallace podkreślił, że władze kraju absolutnie nie posiadają takich planów – podał w niedzielę „Independent”. Odniósł się w ten sposób do informacji medialnych, które pojawiły się pod koniec sierpnia.

Ben Wallace skomentował doniesienia sugerujące, że Wielka Brytania w ramach oszczędności rozważa całkowite wycofanie z linii wszystkich czołgów i wozów bojowych, które wymagają kosztownych modernizacji. Zamiast tego środki miałyby zostać przekierowane m.in. na cyberbezpieczeństwo.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Niemiecka firma zaprezentowała zmodernizowany brytyjski czołg Challenger 2 [+VIDEO]

Brytyjska armia posiada aktualnie 227 czołgów – głównie Challenger 2.

„Zamierzamy upewnić się, że mamy siły zbrojne na miarę XXI wieku i wypełnimy nasze zobowiązania wobec NATO i innych krajów” – powiedział Wallace.

„Nie złomujemy wszystkich czołgów armii brytyjskiej lecz upewniamy się, że te, które utrzymujemy, są aktualne, sprawne i zdolne do czynności obronnych”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Brytyjska armia ma dwa razy więcej koni niż czołgów

Pod koniec sierpnia brytyjskie media podały, że dowództwo wojsk Wielkiej Brytanii w ramach planów modernizacji armii przedstawiło „radykalne propozycje”, zakładające wycofanie z linii wszystkich czołgów. Doniesienia sugerowały, że rząd rozważa tę propozycję w związku ze stojącą przed Brytyjczykami perspektywą znacznych wydatków na modernizację starzejących się czołgów Challenger 2 i wozów bojowych Warrior.

independent.co.uk / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz