Mer Lwowa Andrij Sadowy chce przeanalizowania postępowania ukraińskich służb w związku ze śmiercią Polaka w centrum miasta.

Sadowy skrytykował w środę opieszałość ukraińskich służb ratunkowych podczas wtorkowego incydentu w centrum Lwowa, kiedy przed katedrą rzymskokatolicką na atak serca zmarł 67-letni turysta z Łodzi. Jego ciało prawie 2 godziny leżało na ziemi w miejscu odwiedzanym przez rzesze turystów, zanim zabrano je do kostnicy.

Wczoraj w centrum Lwowa (koło katedry) zmarł polski turysta. Ponad godzinę trwały dyskusje zanim przyjechały odpowiednie służby – pogotowie, policja, karawan. Cały czas zmarły leżał o tak, na ziemi, przy swojej żonie, która rzecz jasna była w fatalnym stanie, ponieważ na jej oczach zmarł mąż. I pełna obojętność! Bardzo prosiłbym, by zostało przeprowadzone odpowiednie dochodzenie, chociaż ono nie dotyczy bezpośrednio pracowników miejskich, bo za to odpowiadają państwowe organy. Ale takie rzeczy nie mogą się powtórzyć! – mówił Sadowy podczas narady z pracownikami ratusza. Mer Lwowa dodał, że powinno się stworzyć roboczą grupę, która przeanalizuje ten przypadek.

Jak pisał portal zaxid.net, polski turysta zmarł około godziny 13 na Placu Katedralnym. Świadkiem zdarzenia była dziennikarka portalu Marjana Romaniak. Według niej karetka pogotowia przyjechała w ciągu 20 minut, lecz nie udało się jej uratować mężczyzny.

Przyjazd policji [zajął] kolejne 20-30 minut, dalej przyjazd eksperta jeszcze 20 minut i znowu długi przyjazd samochodu, aby zabrać ciało do kostnicy, i żarty pracowników „a może jak jesteście tacy mądrzy, sami zapakujcie ciało do samochodu”. – napisała Romaniak na Facebooku podsumowując, że ciało zmarłego leżało na ulicy przy obojętności służb ratunkowych przez prawie dwie godziny. – Panią Annę [żonę zmarłego – red.] zawieźliśmy do konsulatu. Ale mam w głowie pytanie, czy można było uratować mężczyznę i czemu u nas jest taki bardak w pracy tych wszystkich służb!? – dodała.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Znany lubelski historyk zmarł w nieznanych okolicznościach we Lwowie

Kresy.pl / zaxid.net / city-adm.lviv.ua

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz