Służba Bezpieczeństwa Ukrainy podała w środę, że położyła kres prowadzonemu na szeroką skalę korupcyjnemu procederowi, którym parali się celnicy z urzędu celnego „Kowel”.

Funkcjonariusze SBU przy współpracy z Państwowym Biurem Śledczym i lwowską prokuraturą zatrzymali podczas przekazywania łapówki pośrednika oraz p.o. naczelnika urzędu celnego „Kowel”. Urzędnik miał w kilku ratach przyjąć 5440 dolarów USA. Według SBU śledczy ustalili, że celnicy z urzędu celnego w Kowlu systematycznie pobierali od importerów haracz za „niestwarzanie sztucznych przeszkód” podczas załatwiania formalności celnych. W sumie otrzymali bezprawne korzyści w kwocie 12240 dolarów.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W miejscach zamieszkania podejrzanych znaleziono ponad 50 tys. dolarów. Trwają działania dochodzeniowe mające na celu ustalenie, kto jeszcze oprócz zatrzymanego p.o. naczelnika urzędu należał do korupcyjnej szajki. Śledczy pracują nad postawieniem zatrzymanym zarzutów i zastosowaniem wobec nich środków zapobiegawczych.

Urząd celny „Kowel” obsługuje międzynarodowe przejście graniczne „Zabołottja” (Zabłocie) na granicy ukraińsko-białoruskiej oraz punkt kontrolny przejścia kolejowego „Zabołottja” na stacji kolejowej w Kowlu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Przemyśl: celnicy przyjmujący łapówki od Ukraińców zasiądą na ławie oskarżonych

Kresy.pl / ssu.gov.ua

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz