Dopiero po dwóch latach praktyki kierowcy na Ukrainie będą mogli jeździć szybciej.

Od 25. listopada br. na Ukrainie obowiązuje zakaz przekraczania prędkości 70 km/h w ruchu drogowym przez osoby, które posiadają prawo jazdy krócej niż 2 lata. Nowelizację wprowadziła Rada Ministrów Ukrainy. – poinformował w poniedziałek portal zaxid.net.

Jak wynika z rozporządzenia ukraińskiego rządu, prawo jazdy wydawane osobie, która nie miała dotychczas uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, bądź takiej, której odebrano wcześniej uprawnienia, będzie ważne tylko na dwa lata. W tym czasie kierowca nie będzie mógł jeździć z prędkością większą niż 70 km/h. Po dwóch latach prawo jazdy będzie przedłużane bez egzaminu, pod warunkiem, że taka osoba nie złamała przepisów ruchu drogowego więcej niż dwa razy. W rozporządzeniu nie sprecyzowano, na jak długo będzie przedłużane prawo jazdy.

Ukraiński rząd zdecydował także, że w przypadku odebrania prawa jazdy początkującemu kierowcy, będzie on musiał ponownie przechodzić badania lekarskie i zdawać egzamin teoretyczny i praktyczny.

Nie jest to jedyna zmiana zasad ruchu drogowego wprowadzona w ostatnim czasie na Ukrainie. Także w listopadzie br. opublikowano postanowienie o zmniejszeniu maksymalnej prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h. Zmiana wejdzie w życie od 1. stycznia 2018 roku.

Dotychczas na Ukrainie obowiązywało ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym do 60 km/h. Poza terenem zabudowanym można jeździć z prędkością do 90 km/h, na drogach ekspresowych do 110 km/h a na autostradach do 130 km/h.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: 20-latka po narkotykach zabiła Lexusem 6 osób. Ukraina wstrząśnięta wypadkiem w Charkowie [+VIDEO+FOTO]

Kresy.pl / zaxid.net

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz