Będzie postępowanie ws. portretów „zdrajców”

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział prokuratorskie postępowanie w sprawie portretów eurodeputowanych PO umieszczonych na atrapach szubienic podczas demonstracji narodowców Katowicach.

W sobotę działacze Ruchu Narodowego pojawili się na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach by wykonać symboliczny „wyrok” na sześciu posłach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, którzy 15 listopada poparli rezolucję tej izby wymierzoną w Polskę, która może skutkować dotkliwymi politycznie i ekonomicznie sankcjami. Zdjęcia Michała Boniego, Danuty Huebner, Danuty Jazłowieckiej, Barbary Kudryckiej, Julii Pitery i Róży Thun zawisły na symbolicznych szubienicach trzymanych przez narodowców.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

O sprawę był dzisiaj pytany Zbigniew Ziobro. „Z tego co wiem, w tej sprawie ma się toczyć postępowanie sprawdzające; to jest taki etap poprzedzający postępowanie przygotowawcze” – powiedział w poniedziałek szef resortu sprawiedliwości w radiowej „Trójce”. Ziobro powiedział, że nie chce zajmować stanowiska, bo jest to rolą prokuratora, który będzie się zajmował sprawą „zgodnie z regułami sztuki”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak dodał: „Jakkolwiek pamiętam oczywiście liczne zachowania po stronie manifestantów KOD w Warszawie (…). Pamiętam np. zdjęcia kaczki z przystawioną dubeltówką bez cienia wątpliwości, kogo należy odstrzelić”.

Wcześniej akcję skrytykował poseł Kukiz’ 15 Marek Jakubiak. „Apeluję: opanujcie się, bo krzywdzicie postrzeganie prawicy w Polsce. Wam się wydaje, że to jest wesołe, ale będzie to wykorzystane inaczej… (…) Każdy taki transparent na Marszu Niepodległości, takie happeningi, gdzie pokazuje się agresję i wrogość, będą wykorzystane przeciwko Wam. Należy takie rzeczy potępiać. Wolałbym, by iść bardziej w endeckość – budowanie Polski, a nie występowanie przeciwko. Idźmy w budowanie wielkiej Polski, a nie tępienie kontestatorów wolnej Polski” – powiedział poseł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Narodowcy wieszali zdrajców w Katowicach

Kresy.pl / PAP

 

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz