Narodowcy wieszali zdrajców w Katowicach

Działacze Ruchu Narodowego nawiązali do wydarzeń z czasów insurekcji kościuszkowskiej wieszając na szubienicach portrety eurodeputowanych, którzy wystąpili przeciwko państwu polskiemu.

22 września 1794 r. czasie insurekcji kościuszkowskiej na mocy oficjalnego wyroku Sądu Najwyższego Kryminalnego, dokonano symbolicznej egzekucji przywódców konfederacji targowickiej, poprzez powieszenie na szubienicach ich obrazów. Najwyraźniej do tego wydarzenia historycznego chcieli nawiązać katowiccy działacze Ruchu Narodowego.

Pojawili się oni w sobotę na Placu Sejmu Śląskiego by wykonać symboliczny „wyrok” na sześciu posłach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, którzy 15 listopada poparli rezolucję tej izby wymierzoną w Polskę, która może skutkować dotkliwymi politycznie i ekonomicznie sankcjami. Zdjęcia Michała Boniego, Danuty Huebner, Danuty Jazłowieckiej, Barbary Kudryckiej, Julii Pitery i Róży Thun zawisły na symbolicznych szubienicach trzymanych przez narodowców.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Wyrażenie sprzeciwu wobec pomówień przede wszystkim zachodnich demoliberałów i ich mediów przeciwko Polakom wyrażającym swoją dumę w trakcie Marszu Niepodległości, ale także sprzeciwiamy się tym europosłom z Platformy Obywatelskiej, którzy głosowali przeciwko Polsce w rezolucji w Parlamencie Europejskim” – tak tłumaczył przyczyny tej swoistej manifestacji prezes śląskich struktur Ruchu Narodowego, Jacek Lanuszny.

Podsumowując akcję na Twiterze Lanuszny pisał o „deprawacyjnej i antypaństwowej polityki części krajowych europosłów i ich liberalnych sojuszników z zachodu”. Jak tłumaczył „narodowcy zrobili w to w wymiarze symbolicznym odwołując się faktów historycznych”.

katowice24.info/twitter.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    sternik1 :

    Przede wszystkim sznur dla szubrawca langmana vel lewandowski (brak go wprawdzie na”słupku”,ale jest wśród haniebnych zdrajców Polski na innym zdjęciu). Oczywiście wymienieni „polacy” również jak najbardziej ciężko sobie zapracowali na ten sam los, ale biorąc pod uwagę „szczególne osiągnięcia w rozwoju RP” ten żydowski pomiot zasługuje na to w pierwszej kolejności .