Parlament Europejski zaatakował Polskę

Uchwalając rezolucję zawierającą spis zarzutów wobec Polski Parlament Europejski uruchomił procedurę zmierzającą do nałożenia na nasz kraj sankcji.

Na środowym posiedzeniu Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności w Polsce. Jak donosi RMF FM, w dokumencie poddano Polskę ostrej krytyce. Skrytykowano m.in. projekty zmian w systemie sądownictwa i wycinkę Puszczy Białowieskiej. Wezwano do potępienia przez polskie władze Marszu Niepodległości. W rezolucji znalazła się nawet wzmianka o pigułkach „dzień po”.

Zdaniem Europarlamentu polskie władze powinny poczekać ze zmianami w sądownictwie do czasu oceny projektów ustaw przez Komisję Wenecką. Dokument zawiera także wezwanie do wstrzymania wycinki Puszczy Białowieskiej i apel o dopuszczenie pigułek „dzień po” do sprzedaży bez recepty. Aborcję nazywa się w nim „podstawowym prawem kobiet”. Europosłowie chcą także, by polski rząd potępił „ksenofobiczny i faszystowski” Marsz Niepodległości.

Jak podaje RMF FM, rezolucja otwiera drogę do uruchomienia artykułu 7, pozwalającego na wprowadzenie sankcji wobec Polski. Komisja Wolności Obywatelskich PE została zobowiązana do przygotowania sprawozdania na temat praworządności w Polsce. Jeśli sprawozdanie poprze w głosowaniu większość europosłów, będzie to oznaczało, że Europarlament wzywa Radę UE do rozpoczęcia procedury praworządności.

W trakcie debaty nad projektem rezolucji salę posiedzeń opuścili europosłowie PiS. Według Ryszarda Legutki dyskusja była „orwellowskim seansem nienawiści”.

CZYTAJ TAKŻE: Orban: Węgry nigdy nie poprą unijnych sankcji przeciwko Polsce

Kresy.pl / RMF FM

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • lp
   lp :

   @Sun Escobar Czy jest drugi kraj na świecie w którym Kneset urządza sobie wyjazdowe sesje (27.01.2014) i to w otoczeniu żydowskich służb specjalnych i wojska?!…. no właśnie. Gdy srebrniki wymykają się z lepkich łap zaczynają zrzucać maski i pokazują prawdziwe oblicza.

 1. zefir
  zefir :

  To rozbrajające jakie kwiatki rosną na PE łączce.Oto niemal 20 Europosłów z Konfederacyjnej Grupy Europejskiej zjednoczonej Lewicy-Nordyckiej Zielonej Lewicy,zwanej GUE/NGL,wniosła do rezolucji dot.Polski poprawkę potępiającą środki represji i akty prześladowania politycznego ze strony władz Polski,wymierzone przeciwko komunistom,antyfaszystom i innym demokratom.Wniosek:dobrze opłacany komunistyczny kołchoz UE ma się całkiem dobrze.

 2. Kojoto
  Kojoto :

  nie przeszkadzał sprzedajnym skurwielom agresywny marsz lewaków z antfą, na którym roiło sie od czerwonych flag, a marsz normalnych Polaków nazywają faszystowskim… byłem z dziećmi na Marszu Niepodległości i widziałem tam dziesiątki tysięcy normalnych Polaków z białoczerwonymi flagami. Nie mogą pozwolić sobie już na prowokacje w Polsce to plują jadem z Brukseli.