Premier Węgier zapewnił, że jego kraj nigdy nie poparłby wprowadzenia unijnych restrykcji wymierzonych w Polskę. „Unia Europejska nie powinna myśleć o wprowadzaniu jakichkolwiek sankcji przeciwko Polsce”.

„Unia Europejska nie powinna myśleć o wprowadzaniu jakichkolwiek sankcji przeciwko Polsce”– powiedział Orban w wywiadzie radiowym, cytowanym przez PAP. „To wymagałoby pełnej jednomyślności, a Węgry nigdy nie poprą żadnych sankcji przeciwko Polsce”– dodał.

Wcześniej węgierski premier skomentował swoje spotkanie z liderem PiS, Jarosławem Kaczyńskim w Niedzicy. Trwało ono około 6 godzin.

„To było spotkanie bojowników, dwóch starych druhów, którzy walczyli o wolność w czasach komunizmu”– powiedział Orban. Dodał, że rozmowy dotyczyły wspólnego stanowiska w ramach Grupy Wyszehradzkiej w odniesieniu do „skomplikowanych tematów dotyczących Wielkiej Brytanii”.

Przeczytaj: Orban o spotkaniu z Kaczyńskim: To było spotkanie bojowników, dwóch starych druhów

PAP / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jerzy_a_j :

    Wytwarza się korzystna sytuacja polityczna dla Polski. Oto mamy Rosję w postępującym kryzysie wywołanym spadkiem cen surowców oraz zaangażowaniem się jej militarnie na Ukrainie i w Syrii. Z drugiej strony kryzys strukturalny w UE oraz fala migracji obcego żywiołu ukazała słabość Niemiec. Taktyczny wspólny sojusz Polski , Węgier , Czech i Słowacji z Wielką Brytanią ma szanse na przemeblowanie relacji politycznych w Europie. Mam nadzieję, że jest to początek korzystnych zmian dla naszego kraju.