Premier Węgier zapewnił, że jego kraj nigdy nie poparłby wprowadzenia unijnych restrykcji wymierzonych w Polskę. „Unia Europejska nie powinna myśleć o wprowadzaniu jakichkolwiek sankcji przeciwko Polsce”.

„Unia Europejska nie powinna myśleć o wprowadzaniu jakichkolwiek sankcji przeciwko Polsce”– powiedział Orban w wywiadzie radiowym, cytowanym przez PAP. „To wymagałoby pełnej jednomyślności, a Węgry nigdy nie poprą żadnych sankcji przeciwko Polsce”– dodał.

Wcześniej węgierski premier skomentował swoje spotkanie z liderem PiS, Jarosławem Kaczyńskim w Niedzicy. Trwało ono około 6 godzin.

„To było spotkanie bojowników, dwóch starych druhów, którzy walczyli o wolność w czasach komunizmu”– powiedział Orban. Dodał, że rozmowy dotyczyły wspólnego stanowiska w ramach Grupy Wyszehradzkiej w odniesieniu do „skomplikowanych tematów dotyczących Wielkiej Brytanii”.

Przeczytaj: Orban o spotkaniu z Kaczyńskim: To było spotkanie bojowników, dwóch starych druhów

PAP / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jerzy_a_j
    jerzy_a_j :

    Wytwarza się korzystna sytuacja polityczna dla Polski. Oto mamy Rosję w postępującym kryzysie wywołanym spadkiem cen surowców oraz zaangażowaniem się jej militarnie na Ukrainie i w Syrii. Z drugiej strony kryzys strukturalny w UE oraz fala migracji obcego żywiołu ukazała słabość Niemiec. Taktyczny wspólny sojusz Polski , Węgier , Czech i Słowacji z Wielką Brytanią ma szanse na przemeblowanie relacji politycznych w Europie. Mam nadzieję, że jest to początek korzystnych zmian dla naszego kraju.