W sobotę w Brukseli odbywała się manifestacja przeciwko pracy niewolniczej, jak zgromadziła przede wszystkim imigrantów. Rychło zamieniła się w wielkie zamieszki.

Manifestację zwołano pod wrażeniem reportażu wyemitowanego przez amerykańską telewizję CNN, która pokazała targ niewolników funkcjonujący w Libii, na którym sprzedawano ludzi do bardzo ciężkiej pracy fizycznej. Z tego powodu wśród manifestujących była liczna grupa imigrantów z tego afrykańskiego państwa oraz państw Sahelu, gdyż to właśnie z murzyńskiej ludności państw saharyjskich rekrutowali się głównie niewolnicy ukazani w reportażu CNN.

Demonstranci chcieli w stolicy Belgii wyrazić swój sprzeciw wobec tego procederu. Jednak uczestnicy manifestacji szybko wdali się w starcia z policją, które doprowadziły do wielkich zamieszek.

Skala zajść oraz fakt, ze ich uczestnicy byli dobrze zamaskowani, może świadczyć, że zamieszki nie wybuchły całkowicie spontanicznie. Doszło do ataków na funkcjonariuszy policji, oraz niszczenia napotkanych samochodów, sklepów i kawiarni. Zatrzymano 71 uczestników rozruchów. Większość z nich to Libijczycy około 18 roku życia. 11 z nich pozostanie w areszcie, a pięciu już postawiono konkretne zarzuty karne.

To właśnie w Brukseli mieście się niesławna dzielnica Mollenbeek, zamieszkana głównie przez imigrantów i żyjąca poza kontrolą struktur belgijskiego państwa, która stała się bastionem islamistycznych siatek terrorystycznych. Także zamieszki uliczne są prowokowane przez imigrantów z pewną regularnością. Do ostatnich doszło 13 listopada, kiedy to imigranci z Maroka, “świętując” awans piłkarskiej reprezentacji tego kraju na mistrzostwa świata w Rosji, również niszczyli samochody i rabowali sklepy.

 

wp.pl/kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jwu
    jwu :

    11 listopada przez Warszawę szła manifestacja faszystów,psycholi,narodowców (takie określenia używane były przez media demokratycznego Świata) ,którzy oprócz tych paru banerów regularnie pokazywanych przez TV nic innego (poza marszem) nie robili.Tutaj (w Brukseli)pokazano prawdziwą twarz tych pokojowych imigrantów ,przed którymi nasi chłopcy chcą nas bronić.Ale temu wydarzeniu ,a także bitwie w Calais telewizja nie poświęciła wiele czasu.