Inwestorzy inwestujący w akcje ukraińskich spółek na giełdach w Warszawie i Londynie spokojnie zareagowali na wyniki exit poll pierwszej tury wyborów prezydenckich na Ukrainie – zauważyła w poniedziałek agencja Interfax-Ukraina.

Na giełdzie w Warszawie na godzinę 10.00 kurs akcji agroholdingu “Owostar” obniżył się o 0,93 proc. do 107 złotych. Akcje innego agroholdingu – “Ahrotonu” podrożały o 3,66 proc. do 3,54 złotego. Kurs akcji “Astarty” wzrósł o 1,84 proc. do 27,7 złotych. Wzrosły także kursy akcji spółek IMK – o 0,72 proc. do 13,95 złotego i “Kerneł” – o 0,2 proc. do 49,3 złotego.

Według Interfaxu na giełdzie w Londynie (LSE) spadł kurs tylko jednej ukraińskiej spółki – była to firma z branży gazowo-naftowej JKX Oil&Gas, akcje której potaniały o 2,27 proc. do 0,5375 funtów. Brytyjska firma Ferrexpo plc, która kontroluje na Ukranie dwa kombinaty wydobywania i wzbogacania rudy żelaza, zanotowała 3,03-procentowy wzrost do 0,255 funta. Wzrosły również notowania akcji agroholdingu MChP – o 0,98 proc. do 10,35 dolarów. Kurs innej brytyjskiej spółki posiadającej aktywa na Ukrainie – Regal Petroleum plc – nie zmienił się pozostając na poziomie 0,435 funtów.

Jak pisaliśmy, według wyników exit poll w niedzielnej pierwszej turze wyborów prezydenckich na Ukrainie zwyciężył showman Wołodymyr Zełenski uzyskując około 30 proc. głosów. W drugiej turze zmierzy się on z urzędującym prezydentem Petrem Poroszenką, na którego głosowało około 18 proc. wyborców. Spokojna reakcja rynków finansowych może wynikać z tego, że wyniki exit poll pokrywają się ze wskazaniami sondaży przedwyborczych. Inwestorzy mieli więc czas na uwzględnienie spodziewanego wyniku w swoich decyzjach.

Kresy.pl / Interfax-Ukraina / Ekonomiczna Prawda

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply