Produkty ze znakiem Zelmer zostaną zastąpione na Ukrainie przez sprzęt Boscha.

Firma Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH (BSH) podjęła decyzję o wstrzymaniu sprzedaży produktów marki Zelmer na ukraińskim rynku – podał we wtorek ukraiński portal Liga powołując się na słowa dyrektora przedstawiciela BSH na Ukrainie Siergieja Maksimowa. Decyzja obowiązuje od początku roku. Produkty ze znakiem Zelmer zostaną zastąpione przez wyroby pod marką Bosch.

Decyzja o skoncentrowaniu się na sprzedaży sprzętu pod marką Bosch była podjęta w ubiegłym roku. Spółka nie zlikwiduje magazynu części zamiennych Zelmera, dlatego obsługa gwarancyjna będzie kontynuowana. – powiedział Maksimow.

Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH (BSH) przejął rzeszowskiego producenta sprzętu AGD w 2013 roku za pół miliarda złotych. Podczas przejęcia Zelmera podkreślano, że marka nie zniknie, ponieważ jest rozpoznawana nie tylko w Polsce, ale na rynkach wschodnich – na Ukrainie, w Rosji, a także na Litwie, w Estonii i innych krajach. Zapowiadano, że firma chce umacniać na Wschodzie pozycję, a także myślano o wejściu na rynek turecki.

Jak pisze Liga, Zelmer utrzymywał się w piątce liderów sprzedaży na ukraińskim rynku sprzętu AGD, gdzie miał silną pozycję w segmencie odkurzaczy, żelazek, mikserów, suszarek do włosów itp.

CZYTAJ TAKŻE: Stracimy Lotos i Orlen, a za paliwo zapłacimy dużo więcej?

Kresy.pl / Liga / Gazeta Wyborcza

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz