Marka Zelmer nie zniknie z rynku

Popularna w Polsce i za granicą marka Zelmer jednak nie zniknie z rynku. Od niemieckiego właściciela wykupiła ją hiszpańska grupa, która zapowiedziała, że sprzęt AGD z marką Zelmer wciąż będzie produkowany. – podał w poniedziałek Business Insider.

Zakłady Zelmer w Rzeszowie zostały przejęte w 2013 roku przez niemiecką firmę Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH (BSH). Podczas przejęcia Zelmera podkreślano, że marka nie zniknie, ponieważ jest rozpoznawana nie tylko w Polsce, ale na rynkach wschodnich – na Ukrainie, w Rosji, a także na Litwie, w Estonii i innych krajach. Zapowiadano wręcz ekspansję na rynki wschodnie i myślano o wejściu na rynek turecki. Jednak w maju 2019 roku BSH poinformowało, że marka Zelmer najpóźniej do końca roku zniknie z tzw. małego AGD a produkty z Rzeszowa będą wychodzić pod inną marką.

Okazało się jednak, że marka Zelmer nie zniknie z rynku. Od BSH wykupiła ją hiszpańska grupa B&B Trends, producent i dystrybutor drobnego sprzętu AGD. Jest ona właścicielem marki od 1 stycznia br. Wartości transakcji nie ujawniono. Firma zapowiedziała, że urządzenia ze znakiem Zelmer będą produkowane w kilku polskich fabrykach a także w Hiszpanii oraz „na Wschodzie”. Nie będą to jednak produkty z Rzeszowa, ponieważ te są produkowane pod markami Bosch i Siemens.

Andrzej Woźniak, prezes firmy Eurogama, która będzie dystrybutorem wyrobów Zelmer w Polsce, zapowiedział, że w przyszłości mogą pojawić się nowe kategorie produktów pod tą marką.

CZYTAJ TAKŻE: Marka Zelmer zniknie z ukraińskiego rynku – właściciel zdecydował, że zastąpi ją Bosch

Kresy.pl / Business Insider / Nowiny24

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz