Port Lotniczy Borispol został zamknięty w poniedziałek wieczorem. Administracja oceniła, że zaistniało zagrożenie zatrucia korzystających z niego pasażerów.

Informację o zamknięciu Portu Lotniczego Borispol obsługującego Kijów podała około godziny 22 czasu warszawskiego ukraińska agencja informacyjna UNIAN. „W związku z pracami na polach w strefie funkcjonowania portu lotniczego i okolicy z użyciem substancji zawierającymi amoniaku, według wstępnych danych doszło do uwolnienia lotnych substancji szkodliwych” – agencja cytuje oświadczenie zamieszczone na stronie internetowej lotniska.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Obecnie w porcie lotniczym >>Borispol<< pracuje komisja Państwowej Służby Ukrainy do Spraw Sytuacji Wyjątkowych. Do wyciągnięcia wniosków z rezultatów jej prac obsługa w terminalach portu lotnicza została wstrzymana” – UNIAN cytowała informację jaką uzyskano w administracji lotniska.

Według agencji wstrzymano odprawy lotów. Kontrola trwała przez kilkadziesiąt minut po czym eksperci za służby uznali, że jakość powietrza nie zagraża zdrowiu i życiu ludzkiemu. Przywrócono pracę lotniska w w trybie alarmowym jednak samoloty ciągle nie odlatują.

Port Lotniczy Borispol jest głównym lotniskiem obsługującym stolicę Ukrainy. Funkcjonowało z nim pięć terminali, ale obecnie używane są trzy. Liczba obsługiwanych w nim pasażerów szybko rośnie od 2014 r. W zeszłym roku sięgnęła ponad 12 mln osób.

Czytaj także: Ukraina chce skarżyć się na Polskę do Komisji Europejskiej

unian.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz