Według doradcy w Biurze Prezydenta Ukrainy Ołeksija Arestowycza ukraińska armia od początku rosyjskiej inwazji straciła 10 tys. zabitych i 30 tys. rannych.

Ukraińska armia straciła od 24 lutego br. około 10 tys. zabitych i 30 tys. rannych. Takie liczby podał doradca w Biurze Prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz w rozmowie z ukraińskim dziennikarzem Dmitrijem Gordonem, której nagranie zamieszczono w poniedziałek w serwisie YouTube.

“Nie powiem dokładnie, ale około 10 tysięcy zostało zabitych” – powiedział Arestowycz dodając, że liczna rannych trzykrotnie przewyższa liczbę zabitych.

Jednocześnie Arestowicz twierdził, że około 96-98 procent rannych żołnierzy wraca do służby.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu przewodniczący frakcji parlamentarnej pro-prezydenckiej partii Sługa Narodu i szef ukraińskiej delegacji na rozmowy z Rosjanami, Dawid Arachamija, mówił, że każdego dnia na froncie wojny z Rosją ginie od 200 do 500 ukraińskich żołnierzy. Wcześniej ukraińscy oficjele podawali niższe liczby – w wywiadzie dla BBC opublikowanym 9 czerwca doradca szefa Biura Prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak powiedział, że straty ukraińskiego wojska sięgają od 100 do 200 żołnierzy dziennie. Wcześniej Wołodymyr Zełenski w wywiadzie na Newsmax podał, że jest to dziennie 60-100 żołnierzy zabitych w walce i około 500 rannych.

Strona ukraińska twierdzi oficjalnie, że straty Rosjan w wojnie na Ukrainie wyniosły od 24 lutego ponad 33,8 tys. żołnierzy.

Kresy.pl / Unian

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply