Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej opublikowało wizerunek mężczyzny, którego poszukuje w związku z zabójstwem jej lidera Aleksandra Zacharczenki.

Przywódca Donieckiej Republiki Ludowej zginął z zamachu bombowym w Doniecku 31 sierpnia. Separatyści oskarżyli o zorganizowanie zamachu służby specjalne Ukrainy. W środę na stronie internetowej ich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych opublikowano nagranie, które informuje o poszukiwaniach podejrzanego o związek z zamachem na przywódcę DRL.

W komunikacie poinformowano o postępowaniu mającym na celu wyjaśnienie okoliczności wybuchu bombowego w kawiarni „Separ” w Doniecku w której zginął Zacharczenko. „31 sierpnia 2018 roku w kawiarni znajdował się obywatel, którego fotografię widzicie w tym momencie na ekranie” – można usłyszeć, patrząc na niewyraźny kadr, prawdopodobnie pochodzący z nagrania z monitoringu kawiarni „Separ”. Separatystyczne MSW zwraca się do mieszkańców nieuznawanej republiki o wszelkie informacje o człowieku, którego wizerunek został zaprezentowany. Gwarantuje przy tym „poufność” każdemu informatorowi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rządowa „Rossijskaja Gazieta” komentując komunikat donbaskich separatystów poinformowała, że śledztwo w sprawie zamachu na Zacharczenkę prowadzi nie tylko MSW DRL ale też rosyjski Komitet Śledczy i Federalna Służba Bezpieczeństwa.

mvddnr.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz