Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej opublikowało wizerunek mężczyzny, którego poszukuje w związku z zabójstwem jej lidera Aleksandra Zacharczenki.

Przywódca Donieckiej Republiki Ludowej zginął z zamachu bombowym w Doniecku 31 sierpnia. Separatyści oskarżyli o zorganizowanie zamachu służby specjalne Ukrainy. W środę na stronie internetowej ich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych opublikowano nagranie, które informuje o poszukiwaniach podejrzanego o związek z zamachem na przywódcę DRL.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

275.18 PLN    (1.25%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W komunikacie poinformowano o postępowaniu mającym na celu wyjaśnienie okoliczności wybuchu bombowego w kawiarni „Separ” w Doniecku w której zginął Zacharczenko. „31 sierpnia 2018 roku w kawiarni znajdował się obywatel, którego fotografię widzicie w tym momencie na ekranie” – można usłyszeć, patrząc na niewyraźny kadr, prawdopodobnie pochodzący z nagrania z monitoringu kawiarni „Separ”. Separatystyczne MSW zwraca się do mieszkańców nieuznawanej republiki o wszelkie informacje o człowieku, którego wizerunek został zaprezentowany. Gwarantuje przy tym „poufność” każdemu informatorowi.

Rządowa „Rossijskaja Gazieta” komentując komunikat donbaskich separatystów poinformowała, że śledztwo w sprawie zamachu na Zacharczenkę prowadzi nie tylko MSW DRL ale też rosyjski Komitet Śledczy i Federalna Służba Bezpieczeństwa.

mvddnr.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz