Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej opublikowało wizerunek mężczyzny, którego poszukuje w związku z zabójstwem jej lidera Aleksandra Zacharczenki.

Przywódca Donieckiej Republiki Ludowej zginął z zamachu bombowym w Doniecku 31 sierpnia. Separatyści oskarżyli o zorganizowanie zamachu służby specjalne Ukrainy. W środę na stronie internetowej ich Ministerstwa Spraw Wewnętrznych opublikowano nagranie, które informuje o poszukiwaniach podejrzanego o związek z zamachem na przywódcę DRL.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

W komunikacie poinformowano o postępowaniu mającym na celu wyjaśnienie okoliczności wybuchu bombowego w kawiarni „Separ” w Doniecku w której zginął Zacharczenko. „31 sierpnia 2018 roku w kawiarni znajdował się obywatel, którego fotografię widzicie w tym momencie na ekranie” – można usłyszeć, patrząc na niewyraźny kadr, prawdopodobnie pochodzący z nagrania z monitoringu kawiarni „Separ”. Separatystyczne MSW zwraca się do mieszkańców nieuznawanej republiki o wszelkie informacje o człowieku, którego wizerunek został zaprezentowany. Gwarantuje przy tym „poufność” każdemu informatorowi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Rządowa „Rossijskaja Gazieta” komentując komunikat donbaskich separatystów poinformowała, że śledztwo w sprawie zamachu na Zacharczenkę prowadzi nie tylko MSW DRL ale też rosyjski Komitet Śledczy i Federalna Służba Bezpieczeństwa.

mvddnr.ru/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz