Rząd potwierdził, że szefem spółki budującej Centralny Port Komunikacyjny w województwie łódzkim będzie Jacek Bartosiak.

O nominacji dla Bartosiaka poinformował wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. budowy CPK Mikołaj Wild. „Liderem naszego projektu będzie Jacek Bartosiak” – powiedział wiceminister na kongresie Impact mobility rEVolution’18 jaki odbył się w środę w Katowicach.

„Jako członek zespołu doradczego miał swój ogromny udział w przygotowaniu i opracowaniu wizji i misji CPK. Ten jego udział był tak znaczny, że jesteśmy spokojni o wyzwania, przed jakimi ten projekt stoi. Jesteśmy pewni, że stawi im czoła z sukcesem” – uzasadnił Wild. Jak dodał – „Szeroko Jacek Bartosiak jest znany jako ekspert w sprawach geopolitycznych, geostrategicznych. Jak państwo wiecie, projekt CPK sięga swoim zasięgiem daleko poza granicami Polski”. Wiceminister infrastruktury ocenił, że CPK osiągnie pełne możliwości działania do 2027 i wtedy też zakończy się „misja” Bartosiaka.

Według Wilda „podstawowym celem” inwestycji „jest zapewnienie jak największej korzyści dla polskiej gospodarki, dla polskiej pozycji w Europie Środkowej, jak i – patrząc szerzej – w globalnej gospodarce. Z tej perspektywy osoba Jacka Bartosiaka zapewnia ciągłe, pełne determinacji dążenie do celu, jakim jest urzeczywistnienie tej wizji, jaka została nakreślona w uchwale przyjętej przez rząd w listopadzie 2017 r.”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Jeżeli ten projekt zakończy się sukcesem, w terminie, i zrealizujemy plany, które mamy, oznaczać to będzie fundamentalną zmianę sposobu jak podróżujemy, komunikujemy się ze światem, robimy interesy, widzimy świat, świat widzi nas” – powiedział o CPK sam Bartosiak określając projekt jako „wielką szansę”. Jak stwierdził „CPK musi powstać, jeżeli państwo polskie ma się rozwijać i infrastruktura ma być dojrzała do tego, jak społeczeństwo pracuje, komunikuje się, jakie są wymogi współczesne”. Zaznaczył, że inwestycja ma znaczenie ekonomiczne, biznesowe, turystyczne i strategiczne. Zapowiedział, że jego zespół czeka „ogrom dokumentacji i pracy przygotowawczej – nie tylko organizacyjnej spółki, ale w ogóle organizacyjnej, związanej z przygotowaniem dokumentacji inwestycyjnej”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Bartosiak jest absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz partnerem zarządzającym warszawską kancelarią obsługującą podmioty biznesowe w tym „największe procesy inwestycyjne w Polsce”, jak stwierdził wiceminister Wild. Poza pracą prawnika Bartosiak zajmuje się analizami geopolitycznymi. Związany z kilkoma amerykańskimi organizacjami pozarządowymi jest senior fellow w Potomac Foundation.

Bartosiak jest autorem książki „Pacyfik i Eurazja. O wojnie” w której opisuje narastające sprzeczności interesów między USA a Chinami i przedstawia możliwy rozwój konfliktu między tymi państwami oraz jego wpływ na stosunki międzynarodowe. Jest także autorem książki „Rzeczpospolita między lądem i morzem. O wojnie i pokoju”, która wejdzie do sprzedaży we wrześniu.

Czytaj także: Sejm przyjął ustawy dotyczące Centralnego Portu Komunikacyjnego i specjalnej strefy ekonomicznej

forsal.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz