Rząd potwierdził, że szefem spółki budującej Centralny Port Komunikacyjny w województwie łódzkim będzie Jacek Bartosiak.

O nominacji dla Bartosiaka poinformował wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. budowy CPK Mikołaj Wild. “Liderem naszego projektu będzie Jacek Bartosiak” – powiedział wiceminister na kongresie Impact mobility rEVolution’18 jaki odbył się w środę w Katowicach.

“Jako członek zespołu doradczego miał swój ogromny udział w przygotowaniu i opracowaniu wizji i misji CPK. Ten jego udział był tak znaczny, że jesteśmy spokojni o wyzwania, przed jakimi ten projekt stoi. Jesteśmy pewni, że stawi im czoła z sukcesem” – uzasadnił Wild. Jak dodał – “Szeroko Jacek Bartosiak jest znany jako ekspert w sprawach geopolitycznych, geostrategicznych. Jak państwo wiecie, projekt CPK sięga swoim zasięgiem daleko poza granicami Polski”. Wiceminister infrastruktury ocenił, że CPK osiągnie pełne możliwości działania do 2027 i wtedy też zakończy się “misja” Bartosiaka.

Według Wilda “podstawowym celem” inwestycji “jest zapewnienie jak największej korzyści dla polskiej gospodarki, dla polskiej pozycji w Europie Środkowej, jak i – patrząc szerzej – w globalnej gospodarce. Z tej perspektywy osoba Jacka Bartosiaka zapewnia ciągłe, pełne determinacji dążenie do celu, jakim jest urzeczywistnienie tej wizji, jaka została nakreślona w uchwale przyjętej przez rząd w listopadzie 2017 r.”

“Jeżeli ten projekt zakończy się sukcesem, w terminie, i zrealizujemy plany, które mamy, oznaczać to będzie fundamentalną zmianę sposobu jak podróżujemy, komunikujemy się ze światem, robimy interesy, widzimy świat, świat widzi nas” – powiedział o CPK sam Bartosiak określając projekt jako “wielką szansę”. Jak stwierdził “CPK musi powstać, jeżeli państwo polskie ma się rozwijać i infrastruktura ma być dojrzała do tego, jak społeczeństwo pracuje, komunikuje się, jakie są wymogi współczesne”. Zaznaczył, że inwestycja ma znaczenie ekonomiczne, biznesowe, turystyczne i strategiczne. Zapowiedział, że jego zespół czeka “ogrom dokumentacji i pracy przygotowawczej – nie tylko organizacyjnej spółki, ale w ogóle organizacyjnej, związanej z przygotowaniem dokumentacji inwestycyjnej”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Bartosiak jest absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz partnerem zarządzającym warszawską kancelarią obsługującą podmioty biznesowe w tym “największe procesy inwestycyjne w Polsce”, jak stwierdził wiceminister Wild. Poza pracą prawnika Bartosiak zajmuje się analizami geopolitycznymi. Związany z kilkoma amerykańskimi organizacjami pozarządowymi jest senior fellow w Potomac Foundation.

Bartosiak jest autorem książki “Pacyfik i Eurazja. O wojnie” w której opisuje narastające sprzeczności interesów między USA a Chinami i przedstawia możliwy rozwój konfliktu między tymi państwami oraz jego wpływ na stosunki międzynarodowe. Jest także autorem książki “Rzeczpospolita między lądem i morzem. O wojnie i pokoju”, która wejdzie do sprzedaży we wrześniu.

Czytaj także: Sejm przyjął ustawy dotyczące Centralnego Portu Komunikacyjnego i specjalnej strefy ekonomicznej

forsal.pl/kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. lp
    lp :

    W PiSie widać dramatyczny brak kompetentnych kadr bo co innego wymyślić ideę a co innego zarządzać projektem za miliardy złotych, no chyba że pisiate-pejsate świadomie szykują się na kolejny geszeft.