Władze obwodu czerniowieckiego, który jest największym ogniskiem koronawirusa na Ukrainie poza Kijowem, wprowadziły niemal całkowitą blokadę tego regionu od reszty kraju.

Jak podał kanał telewizyjny TSN, od poniedziałku obowiązuje niemal całkowity zakaz przekraczania granicy obwodu. Nie dotyczy on jedynie mieszkańców obwodu wracających do domu oraz ciężarówek z towarami pierwszej potrzeby.

W niedzielę liczba mieszkańców obwodu, którzy zarazili się koronawirusem, wyniosła 220. Wśród chorych jest 11 dzieci. To jedna piąta wszystkich przypadków choroby COVID-19 na Ukrainie. Pięciu mieszkańców obwodu zmarło, 11 już wyzdrowiało. Trzech pacjentów jest w stanie ciężkim, w tym dwoje dzieci.

Już od środy na drogach wyjazdowych z obwodu ustawiono pięć posterunków, na których policjanci kontrolują ruch pojazdów. Od soboty do poniedziałku 6 kwietnia obowiązywał zakaz wychodzenia z domów.

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem na Ukrainie wykryto właśnie w obwodzie czerniowieckim. 3 marca testy dały pozytywny wynik u mężczyzny z Czerniowiec, który wrócił z Włoch.

CZYTAJ TAKŻE: Tłum w Czerniowcach wymógł wywiezienie żony chorego na koronawirusa [+VIDEO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

11 marca ukraiński rząd wprowadził na całej Ukrainie na trzy tygodnie reżim kwarantanny. Ograniczono organizowanie imprez masowych i ruch przez granicę państwa. Nie działa metro oraz pasażerskie przewozy autobusowe, kolejowe i lotnicze między miastami i regionami Ukrainy. Wiele obwodów zamknęło szkoły i nałożyło szereg innych ograniczeń takich jak zamkniecie placówek gastronomicznych. Dwa tygodnie później rada ministrów wprowadziła stan sytuacji nadzwyczajnej na całym terytorium kraju i przedłużyła kwarantannę na miesiąc do 24 kwietnia. Wprowadzono obowiązkową 14-dniową obserwację osób przybywających z zagranicy, zabroniono poruszania się po ulicach więcej niż dwóm osobom, z wyjątkiem przypadków poruszania się z dziećmi.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińskie miasto ogrodzone w kwarantannie

Kresy.pl / tsn.ua

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz