Dowódca Generalny Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika, który był zakażony koronawirusem, jest już zdrowy i wraca do służby – poinformował na Twitterze w poniedziałek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że Dowódca Generalny Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika, który był zakażony koronawirusem, wyzdrowiał. Generał wraca do służby.

„Dobra wiadomość, na którą czekało całe wojsko! Generał Jarosław Mika, Dowódca Generalny Sił Zbrojnych jest już zdrowy i wraca do służby. W tym trudnym okresie, Pana wiedza i doświadczenie będą nam bardzo potrzebne” – czytamy na profilu ministra.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

O chorobie generała informowaliśmy 10 marca. Wówczas Ministerstwo Obrony Narodowej podało, że u dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosława Miki potwierdzono zakażenie koronawirusem. Do zarażenia miało dojść po powrocie generała Miki z Niemiec, gdzie brał udział w naradzie wojskowej. „Osoby towarzyszące generałowi poddano kwarantannie” – podkreślało MON.

Jak informowaliśmy, w zeszły wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnych obostrzeń w związku z rozprzestrzenianiem się w Polsce epidemii koronawirusa. „Musimy zrobić wszystko, żeby uniknąć najgorszego scenariusza. Dlatego, w wyniku naszych obserwacji i analiz, podjęliśmy kolejne decyzje dotyczące następnych obostrzeń” – oświadczył szef rządu podczas konferencji prasowej.

twitter / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz